13 września 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Olga i Paweł Ochal w Drużynie Praw Człowieka


Olga i Paweł Ochal biegną dla praw człowieka – wesprzyj wysiłek biegaczy.

amnesty ochal3Po raz pierwszy Amnesty International tworzy Drużynę Praw Człowieka, która pobiegnie w tegorocznym Maratonie Warszawskim, 26 września. Pragniemy, żeby wysiłek naszej drużyny zachęcił Darczyńców do wsparcia finansowego idei innego Maratonu – Maratonu Pisania Listów.

Co roku w grudniu, przez 24 godziny bez przerwy, organizujemy akcję pisania listów w obronie kilkunastu konkretnych osób, których prawa są łamane. Apelujemy o  zwolnienie osób więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowań obrońców i obrończyń praw człowieka.

To nasz pierwszy start w Maratonie Warszawskim jako drużyny, podobną akcje organizuje grupa Amnesty International w Poznaniu. W tej chwili napisało do nas z prośbą o szczegóły 17 osób, a już 8 biegaczy założyło swoje „okazje” biegowe na portalu www.domore.pl, który jest platformą do kontaktów między Darczyńcami i Amnesty International. Naszą drużynę zdecydował się wesprzeć doskonały polski maratończyk, mistrz Polski w Maratonie i zwycięzca Maratonu Warszawskiego Paweł Ochal z małżonką.

Motywacje naszych biegaczy są różne. Niektórzy są wieloletnimi sympatykami Amnesty, inni jak pan Jerzy Matuszewski wspierają Amnesty od zawsze: „Bardzo dobrze pamiętam wsparcie Amnesty International udzielane mieszkańcom naszego kraju w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. To już historia. Dziś – nowe cele, nowe zadania. Biegnę w drużynie Amnesty International; mam nadzieję, że pomogę zebrać w ten sposób środki na doroczny Maraton Pisania Listów organizowany przez tę organizację.”

amnesty 250Wesprzyj Amnesty International!
http://www.domore.pl/beta/view/strony/organizacje/10610

Dodatkowe informacje:
Aleksadnra Minkiewicz
tel. 691 357 935
aleksandra.minkiewicz@amnesty.org.pl

***

Zdecydowałeś się wystartować w Maratonie Warszawskim 26 września 2010 roku? Chciałbyś poświęcić swój wysiłek na rzecz praw człowieka? Wesprzyj Amnesty International – biegnij w Drużynie Praw Człowieka.

Amnesty International jest międzynarodową organizacją, która aktywnie staje w obronie praw człowieka w każdym zakątku świata. Naszym marzeniem jest, aby każda osoba mogła w pełni korzystać z praw zawartych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Badamy, działamy, bronimy i mobilizujemy innych, aby wspólnie zatrzymać naruszenia praw człowieka.

Chcemy stworzyć Drużynę Praw Człowieka – Drużynę Amnesty International, która pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Pragniemy, żeby wysiłek naszej drużyny zachęcił Darczyńców do wsparcia finansowego idei innego Maratonu – Maratonu Pisania Listów. Co roku w grudniu, przez 24 godziny bez przerwy, organizujemy akcję pisania listów w obronie kilkunastu konkretnych osób, których prawa są łamane. Domagamy się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowań obrońców praw człowieka.

W zeszłym roku napisaliśmy ponad 100 tys. takich listów! Jak co roku zmagamy się z problemem jak zdobyć fundusze na zorganizowanie kolejnego Maratonu Pisania Listów – zakup znaczków, papieru, na działalność Amnesty. Chcemy stworzyć i promować drużynę Amnesty w Maratonie Warszawskim i w ten sposób zebrać potrzebne fundusze oraz rozpropagować nasz Maraton Pisania Listów. To ważna sprawa, która rzeczywiście wpływa na poprawę sytuacji więźniów sumienia – w 30% przypadków los więźniów sumienia poprawia się dzięki wysłanym listom. Także Ty jako zawodnik – Członek / Członkini Drużyny Amnesty International – będziesz mieć świadomość, że dzięki Twojemu wysiłkowi, zebraliśmy wsparcie finansowe potrzebne na uratowanie ludzkiego życia.

Idea biegania charytatywnego jest bardzo popularna na świecie. Co roku w Maratonie Londyńskim i Maratonie Nowojorskim biegacze wspierają swoim poświęceniem organizacje charytatywne. Zobacz jak to wygląda na świecie:
http://www.virginlondonmarathon.com/raising-money/raising-money/run-charity/

Ty też możesz pomóc.
Chcesz poświęcić swój wysiłek na rzecz praw człowieka?

Napisz lub zadzwoń:
Olimpia Bielecka
olimpia.bielecka@amnesty.org.pl
tel: 504049966
www.amnesty.org.pl
Twoja postawa ma znaczenie!

Możliwość komentowania została wyłączona.