26 lutego 2014 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Nowy SmartWatch – Samsung Gear 2


Na targach Mobile World Congress, które w poniedziałek, 24 lutego rozpoczęły się w Barcelonie Samsung zaprezentował nowe odsłony swoich zegarków: Samsung Gear 2 i Gear 2 Neo. Czym się charakteryzują? Otóż są to zegarki typu SmartWatch wyposażone m.in. w aparat, kamerę, czujnik tętna, a także… możliwość użycia zegarka jako pilot do telewizora.

samsung gear 2

Nowe zegarki Samsunga działają w oparciu o system operacyjny Tizen OS. Wyposażone są w 1,63-calowe wyświetlacze o rozdzielczości 320 x 320 pikseli, dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1 GHz, pamięć RAM 512 MB oraz 4 GB pamięci wewnętrznej.

Ponadto zegarki mogą łączyć się z innymi urządzeniami za pomocą Bluetooth 4.0 i portu podczerwieni, który pozwoli korzystać z nich jak z pilota do telewizora. Posiadają także akumulator o pojemności 300 mAh, który ma sprawić, że urządzenie będzie działało przez 2-3 dni (jest to zdecydowanie lepszy wynik od poprzedniego smart-zegarka Samsunga, który wytrzymywał zaledwie 25 godzin).

Co interesującego dla biegacza?

Z punktu widzenia biegacza najistotniejszymi funkcjami nowych zegarków są oczywiście: stoper, timer, czujnik pulsu, a także możliwość opracowania indywidualnego programu ćwiczeń. 

samsung gear 2 2

To jednak nie te opcje budzą największe zainteresowanie, a przede wszystkim aparat zamontowany w modelu  Samsung Gear 2 (Gear 2 Neo to uboższa wersja tego zegarka). Co prawda matryca aparatu o rozdzielczości 2 megapikseli nie robi dziś wrażenia, ale dzięki autofokusowi i opcji nagrywania wideo w jakości HD zegarek może wzbudzić duże zainteresowanie.

Sprzedaż zostanie uruchomiona na całym świecie w kwietniu bieżącego roku. Na razie cena obu modeli nie jest znana.