28 czerwca 2018 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Nowa seria Garmin Fenix 5 Plus już dostępna w sklepie eAzymut


Garmin wprowadza nowe funkcje do swojej najbardziej zaawansowanej serii zegarków Fenix 5. Będą one oznaczone jako Fenix 5 Plus, Fenix 5 X Plus. Oto najważniejsze nowe „ficzersy”.:

1. We wszystkich zegarkach z serii 5 Plus dodano obsługę systemu Galileo, czyli europejskiego systemu nawigacji satelitarnej, co w połączeniu z wykorzystywanymi już systemami GPS (amerykańskim) i GLONASS (rosyjskim) powinno poprawić dokładność lokalizacji, wskazań

2. Garmin Pay – płatność za pośrednictwem zegarka – w Polsce tylko dla klientów posiadających karty VISA i MasterCard w BZ WBK

3. Muzyka z zegarka – możliwość wgrania i odtwarzania do 500 utworów


4. Funkcja Trendline służąca do wyznaczania tras na podstawie popularności, tras zapisanych przez innych użytkowników w aplikacji Garmin Connect™. Dzięki funkcji planowania drogi powrotnej, po wpisaniu dystansu biegu lub jazdy, urządzenie samo zaproponuje najciekawszą trasę.


5. W dodatku w zegarku Fenix 5 X Plus dodano funkcję pulsoksymetru czyli analizę wysycenia krwi tlenem, co może mieć szczególne znaczenie przy treningach na większych wysokościach, pokazywać zawodnikowi, czy jego organizm już zaaklimatyzował się do przebywania na wysokości.

Wersje Fenix 5 S i 5 S Plus to wersje mniejsze, z tymi samymi funkcjami co odpowiednio 5 i 5 Plus ale przeznaczone dla kobiet.

Pierwsze zegarki są już dostępne w sklepie eAzymut

Możliwość komentowania została wyłączona.