14 marca 2018 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Najlepszy zegarek dla biegacza wg kryterium ceny


Kilka lat temu straciłem zainteresowanie zegarkami i nawet nie monitoruję tego co się w tej strefie na rynku pojawia. Dlatego kiedy jakiś biegacz pyta się mnie o "najlepszy zegarek dla biegacza" nie potrafię odpowiedzieć.

Może to wiek 🙂 a może doświadczenie (czyli jednak wiek) sprawiły, że dziś mniej kręcą mnie gadżety. Z drugiej strony są pewne funkcje, które ze względu na ich przydatność zawsze będą ważne. Pomiar czasu, międzyczasu, dystansu, tempa, tętna, możliwość zrzutu treningu do jakiegoś systemu rejestrującego, dla biegacza ultra będą to dodatkowo funkcje nawigacyjne. Zazwyczaj im więcej funkcji tym wyższa cena. Dlatego cena okazuje się być w końcu najlepszym filtrem zaawansowania zegarka. Ale pytanie o "najlepszy" zegarek w danej kwocie nadal jest zasadne. Postanowiłem zapytać się o to Pawła Kosa z eAzymut.pl. chyba jednego (o ile nie jedynego) sklepu w Polsce absolutnie skoncentrowanemu na tym sektorze.


Czy w waszych statystykach jest zegarek (lub zegarki), które są największymi sprzedażowymi hitami? Powiedzmy w podziale na przedziały cenowe: powyżej 2000, 1000-2000, poniżej 1000 ?


saphirePaweł Kos:
Aktualnie Król jest tylko jeden. W kategorii powyżej 2000 zł nie ma sobie równych Garmin Fenix 5, w różnych odmianach, jest tu niekwestionowanym liderem. W przedziale 1000-2000 zł niepodzielnie rządzi Garmin Fenix 3, przede wszystkim w szafirowych wersjach. Za nim plasuje się multisportowy Forerunner 735XT oraz nowość Garmina Vivoactive 3. Nieco poniżej 1000 zł klienci bardzo chętnie wybierają Garmin Forerunner 235, to bardzo udany model z optycznym pomiarem tętna, powiadomieniami z telefonu oraz podstawowymi funkcjami dla biegaczy. W przedziale poniżej 1000 zł dobrze radzi sobie Polar M400 HR oraz Forerunner 35.

Zdarzają się sytuacje, że przychodzi żona i mówi, że chce dla męża zegarek, lub mąż dla żony, i że cena nie gra roli? Na kupnie czego zazwyczaj się kończy?

Naturalnie, takie sytuacje zdarzają się regularnie. W takich przypadkach klienci wybierają zegarki w najwyższej specyfikacji: Fenix 5x, Fenix 5 Sapphire czy Forerunner 935, a dla Pań Fenix 5s.

vivoactiveCzy z serii "smart watchy", czyli zegarków z dotykowym ekranem, zegarki sprawiają jeszcze problemy? Wiadomo, że spocone i drżące ręce, niska temperatura?

Zegarki z dotykowym ekranem z aktualnej oferty nie sprawiają kłopotów w obsłudze. Responsywność ekranów, nawet przy wilgotnych dłoniach jest dobra.

Możliwość komentowania została wyłączona.