22 października 2015 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Jastrzębski i Wiśniewska-Ulfik zwyciężają w Zakopanem

W ubiegłą sobotę w Zakopanem odbył się Finał Montrail Ligi Biegów Górskich. Tym razem zawodnicy w ramach VIII PZU Alpin Sport Tatrzańskiego Biegu pod Górę musieli wbiec na Kasprowy Wierch. Najszybszy okazał się Kamil Jastrzębski, który trasę biegu pokonał w czasie 51 minut i 8 sekund. Marka ASICS była jednym z partnerów tego wydarzenia.
Wielki Finał w Zakopanem

W tej prestiżowej imprezie biorą udział zawodnicy, których pasjonuje ściganie się po górach. Cieszymy się, że jako marka mająca w swojej ofercie również sprzęt do trailu, mogliśmy włączyć się w organizację tej imprezy. Z pewnością będziemy tam z Wami również za rok!

bieg pod gore julita chudko start
Jastrzębski i Wiśniewska-Ulfik znowu zwyciężają!

Pierwszy na szczycie Kasprowego Wierchu, podobnie jak w ubiegłym roku, zameldował się rekordzista trasy Biegu pod Górę, Kamil Jastrzębski. Zwyciężył z dobrym, jak na panujące warunki, czasem 51 minut i 8 sekund. Tuż za nim uplasował się Piotr Koń (53:05), który ostatecznie triumfował w całym cyklu Montrail Ligi Biegów Górskich 2015.

Wśród bezkonkurencyjna była Dominika Wiśniewska-Ulfik. Na górę dotarła na wysokiej – 19 – pozycji w klasyfikacji OPEN z czasem 1 godziny i 11 sekund. Do Dominiki należy również rekord trasy Biegu pod Gorę, ustanowiony w ubiegłym roku – 58 minut i 31 sekund.

bieg pod gore andrzej tomczyk dominika ulfik2
Trasa biegu

Została poprowadzona z ronda Jana Pawła II w Zakopanym (915 m n.p.m.), przez Myślenickie Turnie, aż na szczyt Kasprowego Wierchu (1986 m n.p.m.) z przewyższeniami sięgającymi 1072 metrów.

bieg pod gore andrzej tomczyk trasa
W tym roku pogoda nie rozpieszczała – padało i było dość mgliście, zwłaszcza w wyższych partiach gór. Na samej trasie trzeba było uważać, ponieważ dość łatwo było się gdzieś poślizgnąć na mokrych kamieniach. Niektórzy z zawodników narzekali również na ciężkie powietrze, uniemożliwiające swobodne oddychanie. VIII edycję biegu ukończyło 266 osób.

bieg pod gore julita chudko trasa
„Przez większą część roku biorę udział w biegach płaskich, rozgrywanych głównie po asfalcie. Takie bieganie w terenie na zakończenie sezonu to dobra odmiana” – powiedział po biegu Paweł Kowalik z Komarówki Podlaskiej, jeden z uczestników biegu. Zaznaczył też, bieg do najłatwiejszych nie należy i warto jest się do niego przygotować, żeby móc go „bezboleśnie” ukończyć.

Piotr Koń i Dominika Wiśniewska-Ulfik najlepsi

Bieg w Zakopanym był również ostatnim z biegów składającym się na Montrial Ligę Biegów Górskich 2015. Najlepszym góralem wśród mężczyzn okazał się Piotr Koń (RDM Montrail Team), który na swoim koncie podczas całego cyklu zgromadził 2 321 punktów.

bieg pod gore julita chudko piotr kon
W klasyfikacji pań Dominika Wiśniewska-Ulfik nie miała sobie równych – drugą w kategorii, Ewę Majer, ostatecznie zdystansowała o 330 punktów!