eobuwie
11 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Jak dobrać buty dla dziecka i na co zwrócić uwagę przed zakupem?


Wakacje to okres kiedy dzieci cieszą się odpoczynkiem od szkoły, spędzając czas na obozach, koloniach, wyjazdach z rodziną, nie myśląc o klasówkach czy sprawdzianach. Powrót do szkoły jest jednak nieunikniony, a rodzice często główkują, żeby zapewnić dzieciom odpowiedni sprzęt. Jak wybrać ten odpowiedni i czy dzieci też powinny mieć świadomie dobierane buty do codziennego chodzenia, ale też do swoich aktywności sportowych?

O podzielenie się swoją opinią poprosiliśmy Szczepana Figata, specjalistę z 26-letnim doświadczeniem w pracy z topowymi sportowcami i niezliczonymi amatorami, założyciela Fizjoterapia Figat, który uczy również biomechaniki chodu i biegu oraz jest niezależnym badaczem butów biegowych i technologii dla biegaczy.

Jak więc dobrać odpowiednie buty dla dziecka według naszego eksperta? – „Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, żeby rozmiar buta był o pół numeru większy, niż jest to potrzebne w danym momencie. Stopy dziecka rosną bardzo szybko i nie ma co się dziwić, że często nowe buty musimy kupować co miesiąc lub kilka miesięcy, aby rozmiar był odpowiednio dopasowany do potrzeb dziecka. Jeśli buty są mocno dopasowane lub za małe może dochodzić do deformacji palców„.

Dla wszystkich biegaczy dość powszechny stał się widok testowania stopy w sklepach i doboru obuwia pod kątem wsparcia. Pronacja i supinacja wpisała się już na stałe w słowniczki biegających amatorów. A jak jest wśród dzieci? – „Oczywiście to jest też dość istotny problem, aby wspierać dzieci w ich rozwoju. Do mnie trafiają dzieciaki z różnymi problemami i na swoich warsztatach staram się z nimi pracować, jednak odpowiedni dobór obuwia pomoże im też w najczęściej spotykanych problemach jak np. koślawość pięty czy stóp i kolan. Koślawości w szczególności dotyczą dziewczyn, ale także w pewnym stopniu chłopców.” – dodaje Figat.

230703 BW Eobowie dz12616

Czym więc się kierować wybierając buty dla dziecka? Jak twierdzi Szczepan Figat, nie warto wybierać tych z najniższej półki. – „Cena zazwyczaj współgra z jakością i najtańsze materiały bardzo szybko się zużywają. Unikajmy płaskich butów dla dzieci, a kupujmy z lekko podniesioną piętą. Dbajmy o dobrą jakość butów i nie bójmy się inwestować w zdrowie dzieci„.

Podczas dokonywania wyboru idealnej pary butów dla dziecka warto skorzystać z bezpłatnej usługi skanowania stopy na skanerze esize.me, dostępnym w sklepach stacjonarnych eobuwie.pl.  Dzięki tej usłudze można zeskanować stopę dziecka i zobaczyć prognozę jej wzrostu przez kolejne 12 miesięcy (u dzieci od 3 do 15 lat). W ten sposób każdy rodzic może wybrać buty, które będą lepiej dopasowane, a ich czas użytkowania będzie optymalny. 

W ofercie eobuwie.pl, zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w aplikacji można znaleźć ponad 800 marek butów, sneakersów, plecaków, kapci, akcesoriów do szkoły, co znacznie ułatwia kompletowanie każdej wyprawki szkolnej.


eobuwie.pl wystartowało z najnowszą kampanią „Do szkoły. Gotowi. Start”. Eksperci z eobuwie.pl spośród ponad 800 marek wyselekcjonowali najciekawszą ofertę na sezon jesień-zima 2023. Na zdjęciach i filmach możemy zobaczyć buty na WF, buty do chodzenia po szkolnych korytarzach, plecaki, piórniki, nerki, bidony, czy też kalosze i kapcie – jednym słowem wszystko, co powinno znaleźć się w szkolnej wyprawce.

W ofercie sklepu możemy znaleźć tenisówki, trampki, kapcie, klapki, ale też plecaki czy buty.

Materiał partnerski, który powstał we współpracy z eobuwie.pl.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments