6 stycznia 2016 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Innowacyjny produkt do kontroli aktywności i masy ciała Polar Balance


Firma Polar, od 35 lat niekwestionowany pionier w dziedzinie zaawansowanych akcesoriów sportowych i lider w produkcji urządzeń do pomiaru tętna, stworzył elektroniczną wagę Polar Balance. To zaawansowany system kontroli masy ciała, łączący funkcję wagi z monitorem aktywności oraz aplikacją i serwisem internetowym Polar Flow. 
Polar Balance pomaga użytkownikom w osiągnięciu lub utrzymaniu wymarzonej masy ciała. Pożądaną liczbę kilogramów należy najpierw wprowadzić do serwisu internetowego lub aplikacji Polar Flow. Po dokonaniu rzeczywistego pomiaru, informacja o aktualnej masie ciała jest przesyłana do innego produktu Polar lub bezpośrednio do aplikacji Polar Flow, dostępnej dla systemów Android i iOS. Polar Balance monitoruje aktywność użytkowników oraz ich masę, a także dostarcza cennych wskazówek oraz motywuje do zwiększenia dziennej porcji ruchu lub zmniejszenia ilości spożywanych kalorii. To innowacyjne urządzenie firmy Polar nie tylko zadba o naszą kondycję, ale również o zbilansowaną dietę. Dodatkowo, połączona z urządzeniem aplikacja online pokazuje, jak blisko założonego celu treningowego się znajdujemy. 

Kluczowym elementem Polar Balance jest Weight Loss Speedometer, czyli monitor tempa spadku masy ciała. Pozwala on użytkownikom produktu w szybki i prosty sposób ocenić, czy gubią zbędne kilogramy czy wręcz przeciwnie. Udziela także informacji, czy powinni zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Dzięki Polar Balance nie trzeba już korzystać ze skomplikowanych jadłospisów i tabel kaloryczności, ponieważ produkt uwzględnia całodobową aktywność ruchową użytkowników oraz kierunek trendu zmiany masy ciała. Jedyne, co należy zrobić, to trzymać się ustalonego wcześniej celu treningowego oraz przestrzegać ogólnych zasad zdrowego żywienia. Co więcej, aplikacja i serwis Polar Flow pozwalają dopasować cele treningowe do indywidualnych potrzeb i możliwości, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać motywację i zachować wytrwałość w dążeniu do pożądanych rezultatów.

Polar_Balance__2_.jpg
Weight Loss Speedeometer w przejrzysty sposób pokazuje wszystkie kluczowe dla osiągnięcia wymarzonej wagi parametry
– Polar jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie monitorowania czynności życiowych i stworzenie systemu pomiaru masy ciała było dla firmy kolejnym naturalnym kierunkiem rozwoju – wyjaśnia Jukka Jaatinen, Dyrektor ds. rozwoju firmy Polar – Wykorzystaliśmy naszą obecną technologię i wiedzę do stworzenia unikalnej koncepcji systemu kontrolowania wagi ciała. Polar Balance jest niezwykle przyjazny i łatwy w obsłudze i jednocześnie dostarcza użytkownikom motywacji do zgubienia zbędnych kilogramów lub utrzymania aktualnych wyników. Chcieliśmy dać naszym klientom najlepsze z możliwych narzędzi, aby mogli cieszyć się zdrowym i aktywnym trybem życia.
Polar Balance łączy się z innymi urządzeniami za pomocą technologii Bluetooth Smart®. Użytkownicy Polar Balance mogą monitorować swoją aktywność dzięki kompatybilności z produktami Polar Loop, Loop 2, Loop Crystal, A360, M400 czy V800.
Polar Balance może być również używany jako samodzielne urządzenie, bez konieczności synchronizacji z innymi produktami i oprogramowaniem Polar. Balance to rozwiązanie idealne dla rodziny – urządzenie zapamiętuje do 10 profilów użytkowników. Wagę w kolorze czarnym lub białym można nabyć za 430,00 zł w wybranych sklepach detalicznych. Po zakupie z urządzenia można korzystać za darmo, nie ma żadnych dodatkowych opłat. 

Możliwość komentowania została wyłączona.