Hoka
28 sierpnia 2022 artykuł sponsorowany Sprzęt

HOKA – Twój wybór na asfalt


Lekkość, wybitna amortyzacja, stabilność i wygoda. Właśnie w ten sposób od 2009 roku marka HOKA ze swoim innowacyjnym i nieszablonowym myśleniem zmienia, a zarazem buduje na nowo, historie butów asfaltowych. Odważne pomysły i nowe technologie tworzą rozwiązania dla sportowców wszystkich typów.

W wyborze odpowiednich butów biegowych z pewnością pomoże podział, który zastosowała marka. HOKA podzieliła swoje buty na 3 główne kategorie:

  • Glide – zakres modeli z większą amortyzacją, przeznaczonych głównie do codziennych treningów na twardej nawierzchni. Modele butów z kategorii Glide dzielą się dodatkowo na dwie grupy: neutral (dla stopy nautralnej) oraz stability (dla stopy pronującej).  
  • Fly – modele butów treningowo-startowych ze zwiększoną dynamiką.
  • Sky – modele przeznaczone do biegania po górach.

HOKA One One została stworzona w celu inspirowania ludzi do ruchu i przede wszystkim ułatwienia biegania.  W osiągnięciu swoich celów HOKA wprowadziła na rynek biegowy szereg innowacyjnych technologii, które współgrają z charakterystycznym wyglądem butów. Starając się sprostać oczekiwaniom biegaczy asfaltowych HOKA ma w swoim asortymencie bogaty wybór modeli, z których każdy sportowiec znajdzie te odpowiednie dla siebie.

HOKA i buty na asfalt dla stopy neutralnej

Dla osób szukających asfaltowych butów treningowych przeznaczonych dla stopy neutralnej HOKA przygotowała swój nowy przełomowy model.

Hoka Bondi 8
HOKA Bondi 8

HOKA Bondi 8 – to najnowsza propozycja asfaltowa, w której zastosowano największą ilość amortyzacji. O płynny i pełen komfortu bieg zadba podeszwa środkowa z pianką EVA, przewiewna, siatkowa cholewka oraz technologia Meta-Rocke, która wspiera naturalny ruch stopy podczas biegu. Dodatkowo Model Bondi 8  został wzbogacony o pluszowy kołnierz z pianki memory, która ma na celu wzmocnienie stabilizacji kostki. Zastosowana ukośna pięta oraz gumowa podeszwa zmaksymalizują trwałość buta,  a przy tym jeszcze bardziej minimalizując jego wagę.

Szukając odpowiednich butów treningowych dla stopy neutralnej warto zwrócić również uwagę na Bondi X model stworzony z myślą o pokonywaniu długich dystansów o doskonale oddychającej konstrukcji.  Zastosowanie innowacyjnego rozwiązania, jakim jest połączenie maksymalnej amortyzacji wzbogaconej o karbonową płytkę, zapewni pełną wygodę ze sprężystym odbiciem. W tym modelu biegacze będą mogli poczuć maksymalną wydajność na każdym kilometrze.

Hoka Bondi X
HOKA Bondi X

Na asfaltowych ścieżkach doskonale sprawdzi się najpopularniejszy i najbardziej ceniony model w kolekcji HOKA One One, czyli Clifton 8. Ten flagowy but asfaltowy jest kwintesencją lekkości, wysokiego poziomu amortyzacji i wsparcia naturalnego ruchu stopy oraz dynamiki biegu. Niskie osadzenie stopy w ramie buta zapewni Twojej stopie stabilizację, minimalizując przy tym ryzyko odniesienia kontuzji.

Hoka Clifton
HOKA Clifton

Warto zwrócić uwagę również na bardziej uniwersalne i wszechstronne typy butów, czyli modele Kawana oraz Rincon 3.  Pierwsza propozycja łączy w sobie wszystkie legendarne cechy w tym: amortyzację, niski drop, lekkość  i łatwość przetaczania stopy a została ona uzupełniona o nową, bardziej sprężystą piankę CMEVA. Dodatkowo dbając o komfort biegaczy zastosowano zmodyfikowaną konstrukcję zapiętka, która dzięki bardziej anatomicznemu kształtowi, wspomaga ścięgno achillesa co jest bardzo istotne wśród biegaczy amatorów. Rincon 3 to natomiast najlżejszy model, który sprawdzi się zarówno podczas dłuższych, wielokilometrowych treningów jak i w czasie zawodów na krótszych dystansach. Dzięki zachowaniu doskonałego balansu między dobrą amortyzacją, ultraniską wagą, a dużą dynamiką jest to idealna propozycja wygodnego buta treningowego.

Warto zaznaczyć, że modele CLIFTON 8 oraz RINCON 3 zyskały wersję WIDE, która jest dedykowana osobom z szerszą stopą.

Hoka Rincon 3
HOKA Rincon 3

HOKA i buty na asfalt dla stopy pronującej

HOKA dba również o biegaczy z pronującym typem stopy. Tutaj marka przygotowała swoje propozycje modeli z kategorii Glide stability.  Z myślą o biegaczach pronujących , w butach zastosowano między innymi technologię J-FRAME™ wspierającą wnętrze stopy i pięty podczas biegu. Modele z tej kategorii również łączą to, z czego słynie HOKA, czyli wysoki poziom amortyzacji przy jednoczesnym zapewnieniu stabilizacji.  ARAHI 6 to lekki but przeznaczony do biegania po utwardzonych nawierzchniach, sprawdzi się zarówno na codziennych, dłuższych treningach, jak i podczas startów na wielokilometrowych dystansach.

Hoka Gaviota
HOKA Gaviota

Ciekawym modelem jest również model GAVIOTA 4, z nową udoskonaloną cholewką.Tylna część, kołnierz buta oraz język otrzymały wzmocnienie w postaci warstwy pluszu. Dzięki czemu but jeszcze lepiej dopasowuje się do stopy, zapewniając mu lepszą ochronę.

Buty wyścigowe HOKA

Sezon jesienny, to idealny czas na poprawienie swoich rekordów życiowych na dystansach od kilometra do maratonu (a nawet i dłuższych). Sprzyjające warunki atmosferyczne oraz bogaty wybór imprez biegowych sprawiają, że szukamy startów na szybkich, płaskich trasach. Tutaj warto pomyśleć nie tylko o butach treningowych, ale również o propozycji HOKA z kategorii FLY, czyli butach startowych ze zwiększoną dynamiką.

Hoka Carbon X3
HOKA Carbon X3

Zarówno na krótkich startach szosowych, jak i podczas biegu maratońskiego sprawdzą się Carbon X3. Ten najpopularniejszy model HOKA z wkładką karbonową ułatwia biegaczowi pokonywanie kolejnych kilometrów w szybkim i dynamicznym tempie. Podeszwę środkową tego modelu tworzy innowacyjny system amortyzujący PROFLY X, który zapewnia miękką amortyzację pod piętą  i bardziej sprężystą amortyzację pod palcami.  HOKA wyszła naprzeciw sportowcom, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z karbonem w butach: szeroka platforma, na której zbudowano Carbon X 3, daje dużą stabilność, dzięki czemu jest to but bezpieczny. Potencjał w bucie mogą dostrzec również triathlonowcy, dzięki wygodnej i przewiewnej cholewce, która umożliwia szybkie zakładanie i ściąganie buta.

HOKA na linii startu to nie tylko karbonowe wkładki, marka w swojej ofercie posiada również  but niezwykle uniwersalny, nadający się  zarówno do codziennych biegów, jak i szybkich wyścigów. MACH 5 z cholewką z siateczki i płasko leżącym językiem, zapewni dynamiczny bieg. Dzięki technologii mieszanej pianki (PROFLY+) but zapewnia m.in. miękką i tłumioną przyczepność do podłoża.

Hoka Mach 3
Hoka Mach 3

Bogata kolekcja HOKA na asfalt

Trzeba pamiętać, że odpowiednio dopasowane buty biegowe to przyjemność z pokonywanych kilometrów. HOKA swoją bogatą gamą obuwia asfaltowego chce zakończyć problemy ze źle dopasowanymi butami, dzięki czemu my biegacze nie będziemy mieli powodu do  frustracji, a nasze nogi i stopy będą wolne od otarć, a nawet kontuzji. Na znalezienie idealnej pary butów składa się wiele czynników, a HOKA dzięki innowacyjnym technologią stara się o nie wszystkie dbać.

W doborze odpowiedniego dla Ciebie obuwia, a zarazem źródłem pewnych informacji jest sama strona marki HOKA czyli www.hoka.com

Możliwość komentowania została wyłączona.