Sequence 05.00 04 00 03.Still018
13 czerwca 2023 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

FuelCell SC MD-X v3 – najszybsze kolce od New Balance


FuelCell SC MD-X v3 to najszybsze kolce, jakie kiedykolwiek stworzył New Balance. Nowa mieszanka pianki FuelCell maksymalizuje zwrot energii, a nowa płytka z włókna węglowego zapewnia doskonały napęd i odbicie. Model dla szerokiego grona odbiorców będzie dostępny od 2024 roku, natomiast już teraz można w nich podziwiać zawodników z New Balance Team Elite.

FuelCell MD-X v3 został zaprojektowany do biegania na dystansach krótkich i średnich, doskonale łącząc cechy obu tych biegów. Zupełnie nowa, oparta na pebaxie mieszanka podeszwy środkowej FuelCell jest sparowana z nową płytką z włókna węglowego dla maksymalnego zwrotu energii. Z kolei lekka, techniczna cholewka zapewnia optymalne dopasowanie. Swoją opinię o nowych kolcach od New Balance przedstawia nasza doskonała biegaczka na 400 metrów, wicemistrzyni olimpijska Anna Kiełbasińska, która uczestniczyła w procesie projektowania obuwia.

Kolce do biegów średnich i sprintu

Anna Kiełbasińska przez wiele lat miała okazję testować wiele modeli kolców. Od pewnego czasu startuje w modelu SC MD-X, który okazał się najlepszym wyborem na treningi i starty.

Jestem sprinterką z prawie dwudziestoletnim stażem treningowym – opowiada biegaczka. – Mam więc duże doświadczenie, jeżeli chodzi o przeróżne kolce do biegania, które próbowałam i które testowałam. Te są moimi ulubionymi. Model SC MD X oznacza, że są to kolce do biegów średnich (middle distance), co mogłoby dziwić, bo ja biegam sprint. Natomiast po wielu testach doszliśmy do wniosku, że do biegu na 400 metrów właśnie ten model jest najlepszy – tłumaczy sprinterka.  

Sequence 05.00 02 15 22.Still021

Ochrona achillesów

W nowych kolcach New Balance SC MD-X znajdziemy kilka innowacji, które wpłynęły na komfort ich użytkowania, jak i poprawę osiąganych wyników.

Są to moje ulubione kolce z wielu powodów. Przede wszystkim z moim stażem treningowym achillesy nie tolerują już typowo sprinterskich kolców. Wiem, że u wielu średniodystansowców ten problem się pojawia i dlatego New Balance wyszedł nam wszystkim naprzeciw i stworzył kolce, które nadają się również do biegów sprinterskich, ale z większym dropem. Tak, żeby pięta nie opadała i żeby ten achilles się cały czas nie rozciągał – wyjaśnia Anna.  

Co więcej, tył jest idealnie zakończony, także nie naciska w żadnym miejscu, bo wielu z nas ma problemy właśnie przy guzach piętowych. Tutaj jest dla mnie bardzo duży upgrade w porównaniu z kolcami typowo sprinterskimi, które kończą się bardzo cienką podeszwą i dosyć ostrym zakończeniem na pięcie. Dla mnie ten model tym właśnie wygrał.

Sequence 05.00 08 52 14.Still009

Karbonowa płytka i trwałość

Przy użytkowaniu kolców bardzo ważna jest również trwałość. Kolce do biegów średnich i sprintów charakteryzują się także większą liczbą wkrętów, niż ma to miejsce w kolcach do biegów długich na bieżni, co także jest istotne przy szybkim bieganiu.

Kolejna rzecz, która w tych kolcach jest fajna to to, że są one wzmocnione o płytkę karbonową, która jest w tym modelu przedłużona i powoduje, że kolce, mimo że są przeznaczone do biegów średnich, czyli z natury nie powinny być aż takie sztywne, to tutaj jednak jest to wzmocnienie dla sprinterów. W tym modelu producent postanowił wzmocnić cholewkę w przedniej części, gdzie palce stykają się z początkiem buta. Mamy tu dosyć twarde wzmocnienie, które na pewno będzie wpływało na trwałość tego obuwia, w związku z czym będzie można dłużej je użytkować.

Sequence 05.00 06 33 23.Still015

Kolce, które mają wszystko, co potrzebne dla sprinterów i średniodystansowców

– Przez ostatnie lata swojej kariery miałam wiele problemów ze zdrowiem, głównie ze stopami, dlatego poszukiwałam modelu, który byłby dla mnie OK. Przeszłam drogę od kolców sprinterskich, aż po kolce do biegów długich. W tych ostatnich mamy bardzo podobne wsparcie, jeżeli chodzi o drop oraz piankę, natomiast różni się to tym, że w tamtych kolcach mamy tylko i wyłącznie cztery wkręty, co jest dla sprinterów zbyt małą ich liczbą. Potrzebujemy ich mieć więcej, dlatego tutaj New Balance wyszedł nam naprzeciw i stworzył coś, co zawiera wszystko w jednym. Czyli – odpowiednią liczbę wkrętów, odpowiednie wzmocnienie, jeżeli chodzi o płytkę karbonową i odpowiednie wsparcie achillesów. Model idealny – kończy utytułowana biegaczka.

Model New Balance FuelCell SC MD-X v3 będzie dostępny w sprzedaży detalicznej w 2024 r. W tym roku korzystają z nich zawodnicy New Balance Team Elite. Marka New Balance dla czytelników Bieganie.pl przygotowała atrakcyjną ofertę na zakup kolców z kolekcji katalogowej dostępnej na www.nbsklep.pl

kolce3

Kod zniżkowy: KOLCE
Kod działa na wszystkie kolce, zniżka wynosi 30% od ceny katalogowej. Data ważności 18.06 włącznie.

Zapraszamy na recenzję wideo Anny Kiełbasińskiej

Możliwość komentowania została wyłączona.