20 kwietnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Do biegu… Już gotowi! – ostatni trenin do OWM


W miniony weekend odbył się w ośmiu miastach Polski ostatni już trening przygotowujący do Orlen Warsaw Marathon. Spotkania odbywały się regularnie od 14 listopada ubiegłego roku w każdą niedzielę. Uczestnicy, którzy wzięli udział w przynajmniej 70% treningów, zostali zwolnieni z opłaty startowej na bieg. Biegaliście razem z nami?
Pod okiem doświadczonych trenerów można było nie tylko wspólnie pobiegać i poćwiczyć, ale i otrzymać fachowe porady dotyczące wszystkiego, co wiąże się z bieganiem. Na treningach pojawiali się również ambasadorzy marki ASICS: Paweł i Olga Ochal, Arek Gardzielewski czy Jerzy Skarżyński. Nie zabrakło również ASICS Frontrunner Polska – Tomek Domżalski i Krzysztof Kuczer byli stałymi bywalcami wielu z nich w całej Polsce.  

Poniżej krótki przegląd tego, jak wyglądał ostatni trening przygotowujący do OWM.
Poznań

Liczba osób na treningu: 42

Poznan 4
Fot.: 18 trening do OWM – Poznań

Treningi pod względem merytorycznym, jak i ich prowadzenie, oceniam bardzo pozytywnie. Za każdym razem bardzo cieszyłam się z możliwości spotkania się w grupie i odbycia treningu. Szkoda, że to już koniec tegorocznych przygotowań, ale mam nadzieję, że do kolejnej edycji OWM spotkania również będą się odbywać i że zobaczymy  się w takim samym bądź jeszcze większym składzie.

Magda C.

Katowice

Liczba osób na treningu: 24

Katowice 5
Fot.: 18 trening do OWM – Katowice

Przebieg treningu:

(2 km truchtu, przebieżki, rozciąganie) Część główna treningu – rozbieganie 12-16 km. Seria pytań i odpowiedzi związanych ze startem: logistyka przed biegiem, odżywianie w ostatnim tygodniu i w dniu startu, taktyka biegu, aktywna regeneracja. Na koniec rozciąganie i trucht na miejsce zbiórki.

Gdynia

Liczba osób na treningu: 65

Gdynia 5
Fot.: 18 trening do OWM – Gdynia

Przebieg treningu: 

Podczas ostatniego treningu uczestnicy do wykonania mieli trening wytrzymałości tempowej, realizowany na odcinkach 2 i 1 km w trzech seriach. Oprócz wymagającego zadania biegowego mocno przeszkadzał zimny i porywisty wiatr, który utrudniał bieganie na Bulwarze Nadmorskim.

Wrocław

Liczba osób na treningu: 10

Wroclaw 4
Fot.: 18 trening do OWM – Wrocław

Co Ci się najbardziej podobało w treningu?

To, że treningi są zróżnicowane i przez to nie ma miejsca na nudę, np. w dniu dzisiejszym trening na bieżni lekkoatletycznej.

Adam Lisowski

(…)

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy z Wam przez ten cały czas wspólnie trenować i przygotowywać się do największej biegowej imprezy w Polsce – Orlen Warsaw Marathon. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia na tegorocznej edycji OWM!

Możliwość komentowania została wyłączona.