28 czerwca 2010 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Bill McInnis dla Theshoegame


Bill Mclnnis jest szefem zespołu ds innowacyjnych rozwiązań w Reebok. Oto rozmowa jaka przeprowadził z nim internetowy magazyn theshoegame.com

Jak leci Bill?

Świetnie. Mamy ostatnio dwa z największych hitów w historii Reebok: EasyTone po stronie kobiet i ZigTech, który po prostu wymiata w sektorze męskim (na amerykańskim but dostępny jest od wiosny – przyp. redakcji). Marka Reebok naprawdę dostała nagłego niezłego kopa.

Dla osób, które nie znają Cię, czy możesz przedstawić się naszym czytelnikom?

Jestem szefem Advanced Innovations w Reebok i pracuję tu od ponad 13 lat. Moja przeszłość jest trochę inna niż większości ludzi w sektorze obuwniczym. Pracowałem kiedyś w programie wahadłowców kosmicznych. Więc niezły przeskok z rakiet do butów.

Jak długo jesteś szefem Advanced Innovations w Reebok?

6 lat.

Możesz omówić swoje CV jako projektanta butów? Co do tej pory zrobiłeś lub na co miałeś wpływ?

Pierwszy but z jakim byłem mocno związany to Run DMX z 1997 roku. Ciągle jesteśmy proszeni o powrót do tego modelu. Od tamtej pory pracowałem nad: 3D Ultralite, VizHex, Mach 1, Pump 2.0, a ostatnio EasyTone i oczywiście ZigTech

ZigTech zdecydowanie definiuje "Innowacje", ale jak długo nad nim pracowaliście?

Około 24 miesięcy od pierwszego projektu do postawienia na półce.

Co zainspirowało Cię do stworzenia buta z zygzakowatą podeszwą?

slinky reeKoncepcja została faktycznie zainspirowana Slinky (rozciągliwą sprężynę do zabawy), wierzcie lub nie. Teraz wszyscy się nią bawią ale to co tam się naprawdę dzieje, to przecież transferowanie energii z pierścienia do pierścienia. Więc staraliśmy się efektywnie przechwycić tę energię. Jeśli przyjrzysz się Slinky rozciągniętej na stole, a następnie spojrzysz na profil podeszwy ZigTech od razu widać podobieństwo. Pomyśl o mechanicznej sprężynie, która daje dobry zwrot energii a potem spróbuj zbudować to samo z czegoś miękkiego jak pianka, która daje amortyzację. W ten sposób mamy zwrot energii i amortyzację w tej samej platformie i to jest Zigtech.

Jak wiemy, istnieje na rynku mnóstwo butów do biegania. Co sprawia, że ZigTech różnie się od nich?

Jest wiele butów, które dają po prostu amortyzację, my chcieliśmy zrobić coś innego. Tak jak na przykład EasyTone sprawia, że przetaczanie jest mniej efektywne i zmusza Cię do mocniejszej pracy w klubie, tak ZigTech daje coś odwrotnego, but bardziej efektywny. Mówiąc prostymi słowami: "Więcej pracy mniej bólu” lub "napój energetyczny dla Twoich stóp".

reezone billCzyli chcesz powiedzieć, że w zasadzie każdy kto czyta ten wywiad powinien kupić parę ZigTech jak najszybciej?

Oczywiście mamy nadzieję, że każdy kupi parę, ale przynajmniej mamy nadzieję, że ludzie spróbują, przymierzą je. Cała koncepcja napoju energetycznego ma sens jeśli je założysz.

Szczerze, gdybyś mógł zmienić coś w ZigTech, co byś zmienił?

Jeśli coś nie jest uszkodzone nie naprawiaj tego. Prawdopodobnie nie takiej odpowiedzi oczekiwałeś ale jesteśmy bardzo zadowoleni z funkcji, wyglądu, reklamy… wszystkiego. To działa.

Można się spodziewać zastosowania zygzakowatej  podeszwy w innych butach Reebok w przyszłości?

Absolutnie tak. Planujemy zachować zygzakowatą podeszwę na pełnej długości od pięty do palców, to się nie zmieni. Ale zastanawiamy się nad innymi kategoriami.

Reebok ma już ładną grupę zawodników używających ZigTech, ale czy jest jeszcze ktoś, kogo osobiście chciałbyś widzieć używającego Zigtecha?

Tak, ale mogę teraz powiedzieć kto, sprawa nie jest jeszcze podpisana..

ZigTech przyciąga wzrok i zmusza do komentowania jego dziwnego wyglądu. Co najśmieszniejszego usłyszałeś do tej pory co ktoś powiedział  o ZigTech ?

Najśmieszniejsze i jednocześnie najbardziej typowe jest: "Co to …. jest?"

Czego możemy oczekiwać od Rbk ZigTech w przyszłości? Może ZigTech II?

Jak powiedziałem, pierwszy ZigTech wygląda jest już hitem, zobaczycie sporo wariacji tej wersji.

Czy jest coś jeszcze czym chcesz podzielić się z naszymi czytelnikami o ZigTech lub o czymś innym nad czym pracujesz? Jakieś ostatnie słowo?

Dawno temu nie słyszeliście tyle o Reebok a teraz z EasyTone u kobiet i ZigTech u mężczyzn Reebok zaczyna grzać pełna mocą. Więcej wkrótce!

Możliwość komentowania została wyłączona.