New Balance 1080v12
 
28 czerwca 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Medaliści MPJ w Białymstoku


Przez trzy dni Białystok był opanowany przez 18 i 19-letnich zawodników, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów na otwartym stadionie. Bardzo wartościowy wynik na 800 m- 2.05.99, który jest zarówno kwalifikacją na MŚJ w Kanadzie, uzyskała Joanna Jóźwik. Świetnie na 100 m spisał się także Grzegorz Zimniewicz, przybiegając o jedną setną gorzej od swojego rekordu Polski juniorów na tym dystansie – 10.37.

MEDALIŚCI MPJ:

100m

1.Grzegorz Zimniewicz (UKS Achilles Leszno) 10.38
2.Artur Szczęśniak (TS Olimpia Poznań) 10.55
3.Remigiusz Olszewski 92 (KS Gwardia Piła) 10.58

1.Martyna Opoń (AZS Poznań) 12.05
2. Ayla Kisiel 92 (KL Bałtyk Koszalin) 12.16
3.Ewelina Popowska (KS Podlasie Białystok) 12.18

110m pł

1. Michał Kula (UKS-MOS Opole) 14.13
2. Michał Korzeniecki (UKS 19 Bojary Białystok) 14.27
3. Rafał Wiszniewski 92 (UKS Kusy Warszawa) 14.37

100m pł
1. Urszula Bhebhe 92 (AZS-AWF Warszawa) 14.30
2. Paulina Rześniowiecka (UKS-MOS Opole) 14.37
3. Marta Furmańska 92 (UKS-MOS Opole) 14.47


200m

1. Mateusz Biegajło (MKS Żak Biała Podlaska) 21.07
2. Remigiusz Olszewski 92 (KS Gwardia Piła) 21.36
3. Adam Pawłowski 92 (TS Olimpia Poznań)

1. Martyna Opoń (AZS Poznań) 24.48
2. Anna Karpowicz (MKS-MOS Wrocław) 25.03
3. Magdalena Gorzkowska 92 (MKS-MOSM Bytom) 25.07

4×100 m:

1. Osa Zgorzelec 41.58
2. Podlasie Białystok 41.88
3. Olimpia Poznań 42.00

1. UKS Bojany Białystok 48.16
2. MKS MOS Wrocław 48.20
3. Kusy Warszawa 48.42

400 m:

1. Mateusz Fórmański (ZLKL Zielona Góra) 47.42
2. Mateusz Zagórski (MUKL Brodnica) 48.19
3. Radosław Cichoń (MUKS Legnica) 48.45

1. Magdalena Gorzkowska (MKS MOSM Bytom) 54.80
2. Małgorzata Hołub (Bałtyk Koszalin) 54.98
3. Justyna Święty (Victoria Racibórz) 55.62

 400 m pł:

1. Robert Bryliński (Gwardia Piła) 52.48
2. Jacek Śledź (Wda Świecie) 53.12
3. Przemysław Chmielewski (Zawisza Bydgoszcz) 53.34

1. Joanna Banach (Kusy Warszawa) 61.36
2. Anna Pacholska (Olimp Kozienice) 61.37
3. Paulina Poszytek (Zawisza Bydgoszcz) 62.90

4x400m

1. ZLKL Zielona Góra 3:17.16
2. SL WKS Zawisza Bydgoszcz 3:17.65
3. MUKL Brodnica 3:18.32

1. KKS Victoria Stalowa Wola 3:51.62
2. OKS Start Otwock 3:52.36
3. UKS Kusy Warszawa 3:54.75

800 m:

1. Jakub Gorzelańczyk (MKS MOS Wrocław) 1:52.65
2. Damian Falkowski (Zawisza Bydgoszcz) 1:57.71
3. Mariusz Zawadzki (MUKL Brodnica) 1:52.85

1. Joanna Jóźwik (Victoria Stalowa Wola) 2:05.99
2. Izabela Dziedziech (Hańcza Suwałki) 2:08.44
3. Sandra Czerwińska (Zawisza Bydgoszcz) 2:08.93

1500m

1. Damian Roszko (KS Podlasie Białystok) 3:48.68
2. Bartosz Kowalczyk 92 (PLKS Gwda Piła) 3:49.35
3. Mateusz Stefaniec (KS Agros Zamość) 3:50.74

1. Patrycja Prudaczuk 92 (MKS Żak Biała Podlaska) 4:36.13
2. Sandra Czerwińska (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 4:36.66
3. Monika Hałasa 92 (UKS 14 Zabrze) 4:39.01

2000 m pprz

1. Justyna Jendro (LUKS Podium Kup) 6:53.71
2. Paulina Furmańska (Lubusz Słubice) 6:54.41
3. Monika Kamińska (Gwda Piła) 7:11.92

3000 m pprz

1. Dawid Żebrowski (MKS MOS Płomień Sosnowiec) 9:06.82
2. Jacek Żądło (Stal Mielec) 9:12.40
3. Bartosz Gorczyca (Technik Trzcinica) 9:27.44

3000m

1. Aleksandra Gierat (GLKS Świdnica) 9:46.36
2. Paula Kopciewska 92 (KS Podlasie Białystok) 9:47.49
3. Angelika Mach (LKS Znicz Biłgoraj) 9:56.25

5000m

1. Marek Kowalski (SKLA Sopot) 15:06.28
2. Dawid Żebrowski (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) 15:14.73
3. Filip Muszyński (LUKS Burza Rogi) 15:19.91

1. Paula Kopciewska 92 (KS Podlasie Białystok) 17:17.33
2. Angelika Mach (LKS Znicz Biłgoraj) 17:34.31
3. Marta Pachota (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) 17:37.72

ŹRÓDŁO –  PZLA