26 sierpnia 2016 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

ASICS zaprasza na 26. Półmaraton PHILIPS Piła


Mistrzostwa Polski w Półmaratonie w Pile zbliżają się wielkimi krokami. Blisko 3700 startujących mierzyć się będzie z atestowana trasą, a całości, kibicować będzie, jak co roku ASICS. 
Historia pilskiej imprezy sięga 1991 roku, gdy Henryk Paskal, reprezentant Polski w biegach długich, a później doświadczony maratończyk, wraz z innymi pasjonatami biegania, których skupił wokół siebie, zorganizował „Pilską Piętnastkę”, bieg ulicami miasta na dystansie 15 km. Pięć lat później powołano Stowarzyszenie Biegów Ulicznych, które czuwa nad organizacją biegów do dzisiaj.  
MAPKA NOWA 2014
Płaska i bardzo szybka trasa przyciągnie w tym roku rekordową ilość biegaczy. W chwili obecnej, organizatorzy mogą pochwalić się ponad 3700 opłaconymi pakietami startowymi. Wśród biegaczy nie zabraknie czołowych reprezentantów grupy ASICS Frontrunner Polska, m.in. Arkadiusza Gardzielewskiego, czy też Adama Nowickiego – pretendentów do najwyższego stopnia podium podczas Mistrzostw Polski w Półmaratonie. Zmagania, podobnie jak przed rokiem, toczyć się będą na trasie atestowanej przez IAAF, AIMS oraz PZLA.
Rozgrywany tradycyjnie w pierwszą niedzielę września bieg, kontynuuje tradycję umieszczania na medalach wizerunków najlepszych polskich maratończyków w historii. Podczas najbliższej edycji, na biegaczy czeka medal z sylwetką Jana Huruka, Mistrza Polski w półmaratonie z 1992 roku, olimpijczyka z Barcelony, wielokrotnego reprezentanta Polski w biegach długodystansowych. Będzie to już 11. taki medal, w unikalnej kolekcji pilskiego półmaratonu.
Półmaraton PHILPS Piła jest jednym z dziesięciu biegów, które mają do dyspozycji biegacze zainteresowani zdobyciem Korony Polskich Półmaratonów. Aby otrzymać Koronę, należy ukończyć co najmniej 5 wskazanych półmaratonów w ciągu kalendarzowego roku. W 2015 roku Koronę Półmaratonów Polskich zdobyło ponad 700 biegaczy.
ASICS, jako jeden ze sponsorów 26. Półmaratonu PHILIPS Piła, zadbał również o nagrody dla najlepszych biegaczy. Czołowi zawodnicy w każdej kategorii wiekowej otrzymają od ASICS nagrody rzeczowe.
Osobna lista gadżetów od japońskiej firmy jest przygotowana z myślą o zawodnikach rywalizujących w ramach Mistrzostw Polski w Półmaratonie. ASICS gwarantuje nagrody o wartości:
1 miejsce – sprzęt o wartości 2000 zł
2 miejsce – sprzęt o wartości 1000 zł
3 miejsce – sprzęt o wartości 500 zł

pila_polmaraton_13_normal.jpg
Na wszystkich biegaczy czeka oczywiście specjalna strefa ASICS, w której nasi eksperci postarają się znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące biegaczy pytania, przybliżą obecną kolekcję produktową oraz zarażać będą prawdziwą sportową, filozofią – ANIMA SANA IN CORPORE SANO – „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.
Aktualne informacje o kampaniach marki ASICS znajdziesz na www.asics.pl oraz profilu ASICS na FB. 

Możliwość komentowania została wyłączona.