29 maja 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

ASICS sponsorem technicznym warszawskiej Triady Biegowej


Firma ASICS, wiodący producent sprzętu do biegania, została sponsorem technicznym imprez organizowanych przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, tzw. Triady Biegowej – XXIII Biegu Powstania Warszawskiego oraz  XXV Biegu Niepodległości.  Firma dostarczy prawie 21 tysięcy technicznych koszulek, w których biegacze ruszą na warszawskie ulice 27 lipca i 11 listopada. ASICS partnerował WOSiR również przy organizacji tegorocznej edycji Biegu Konstytucji 3 Maja.

Bieg Niepodleg o ci 2

Organizowane przez nas w ramach cyklu „Zabiegaj o pamięć” biegi historyczne – Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy i okolic. Łącznie we wszystkich tegorocznych biegach WOSiR-u udział weźmie ponad 20 tysięcy biegaczy. Cieszymy się, że nasze biegi dołączyły do grona najlepszych imprez sportowych, które firma ASICS wspiera jako sponsor techniczny. Jesteśmy przekonani, że obecność wiodącej marki sprzętu do biegania wśród naszych partnerów przełoży się na jeszcze większą rangę organizowanych przez nas biegów  – powiedział Marcin Kuriata, Kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych, Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji. 
Misją firmy ASICS jest towarzyszenie sportowcom w ich drodze do doskonałości. Będziemy z biegaczami również podczas tegorocznych imprez organizowanych przez WOSiR. Celem cyklu „Zabiegaj o pamięć” jest edukacja postawy obywatelskiej, naszym celem jest edukacja poprzez sport. Połączenie obu stwarza niepowtarzalny klimat tej imprezy – powiedział Sebastian Sumisławski, Country Sales Manager, ASICS Polska Sp. z o.o.

Bieg_Konstytucji_3_maja_1.jpg

XXIII Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się 27 lipca 2013. Od ponad 20 lat Biegowi Powstania Warszawskiego towarzyszy niezwykła oprawa tysięcy płonących zniczy i minuta ciszy poświęcona pamięci Powstańców.
Wyjątkową atmosferę tego biegu tworzy fakt, że jego uczestnicy biegną nocą,  trasą ściśle związaną z wydarzeniami Powstania Warszawskiego. Trasa liczy 10 000 m (dwie pętle) i jest podzielona na dwa dystanse: 5 km i 10 km. W tegorocznej edycji Biegu Powstania Warszawskiego obowiązuje limit 7000 uczestników.  
Jubileuszowy XXV Bieg Niepodległości  odbędzie się 11 listopada 2013.  Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje ten bieg, aby na sportowo uczcić wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Bieg odbywa się centralnymi ulicami Warszawy – al. Jana Pawła II i Al. Niepodległości.
Zawodnicy startują tworząc biało – czerwoną flagę (połowa uczestników ma koszulki białe, druga połowa – czerwone). Zwycięzcy otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe między innymi tradycyjne srebrne sygnety.  Bieg Niepodległości to największy z biegów zaliczanych do Triady Biegowej i jeden z największych biegów ulicznych w Warszawie. Limit uczestników  XXV Biegu Niepodległości  wynosi 12 000 osób.

Możliwość komentowania została wyłączona.