15 czerwca 2016 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

ASICS prezentuje najbardziej wszechstronny but treningowy – ASICS fuzeX TR


ASICS prezentuje fuzeX TR, wszechstronny model treningowy, który łącząc w sobie lekkość i amortyzację zapewnia bardziej efektywny trening, w świetnie wyglądającym opakowaniu. 
Model fuzeX TR stworzony został z myślą o sportowcach z różnych środowisk fitness oraz różnym poziomie doświadczenia i zaawansowania. Począwszy od ciężkich treningów interwałowych, poprzez treningi siłowe, czy bieganie na bieżni, nowy model fuzeX TR znajdzie swoje zastosowanie w wielu jednostkach treningowych.
Dostępny w wersji zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, dostępny będzie w sprzedaży w wybranych punktach w Polsce:


Lekkość i amortyzacja z myślą o dużej intensywności i szybkości
Bardzo często, na jakość naszego treningu wpływa wzajemna współpraca lekkości oraz amortyzacji w bucie. Pracując nad fuzeX TR, inżynierowie z Instytutu Nauki Sportu ASICS połączyli te dwie cechy, dzięki zastosowaniu podeszwy fuzeGEL. fuzeX TR zapewnia skuteczną amortyzację w trakcie treningów, z cieńszą i lżejszą podeszwą.
Ważąc zaledwie 260g (w męskim rozmiarze 42,5), fuzeX TR jest 5% lżejszy w porównaniu do pozostałych treningowych modeli ASICS, oferując jednocześnie taki sam poziom amortyzacji, mimo zredukowanej wagi.
FuzeX TR – model męski (po prawej) i damski (po lewej)
Wielokierunkowa przyczepność
Stworzony z myślą o wszechstronności, model fuzeX TR znajdzie swoje zastosowanie w wielu jednostkach treningowych. Elastyczne nacięcia w przedniej części podeszwy, zapewniają doskonałą przyczepność nawet w trakcie dynamicznych, wielokierunkowych ćwiczeń. Dodatkowe rowki w podeszwie to jeszcze lepsza trakcja na każdej nawierzchni.
Funkcjonalny design dla większej efektywności treningu
Nowa cholewka fuzeX TR, zapewnia komfort przy każdym kroku, pozwalając użytkownikowi trenować z jeszcze większą pewnością. Z nową, niższą podeszwą, model od ASICS pozwoli na bardziej bezpośrednie czucie podłoża oraz dodatkowe poczucie lekkości. Niski profil buta to wygodna i stabilna podstawa, która świetnie sprawdzi się przy okazji każdych ćwiczeń. 
Większy nacisk na trening
Premiera fuzeX TR jest najnowszym krokiem ASICS w kierunku kategorii Trening, której prognozuje się wzrost wartości do 55 miliardów dolarów w 2020 roku. Wiedza ASICS pozwala na ciągły i innowacyjny rozwój obuwia sportowego, tak by maksymalizować potencjał sportowców i poprawę ich wydajności.
„fuzeX TR jest początkiem serii produktów, stworzonych specjalnie z myślą o treningu” komentuje Paul Miles, Senior General Manager, Global Marketing Division, z ASICS Corporation. „Kierując się filozofią ASICS, jak również kampanią WANT IT MORE, mamy nadzieję pomóc wszystkim entuzjastom treningu w osiąganiu ich celów”. 
Dołącz do społeczności online „WANT IT MORE”, z pomocą hasztagu #wantitmore
 
Aktualne informacje o kampaniach marki ASICS znajdziesz na:

Możliwość komentowania została wyłączona.