2 lipca 2016 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Akcja charytatywna Stawiamy Marcina na nogi


4 lipca o godz. 6:00  z Gliwic, spod Sklepu Biegacza przy ul. Kozielskiej wyrusza charytatywna  sztafeta. Będzie to sztafeta, której celem jest pomoc Marcinowi i zbiórka pieniędzy na kosztowną protezę. 
Pomysłodawcą akcji jest grupa biegaczy skupiona przy Sklepie Biegacza w Gliwicach wchodząca w skład grupy SBRT-Gliwice
600 km, 10 osób, 5 dni – tak w skrócie wygląda to, co czeka grupę śmiałków chcących pomóc byłemu zawodnikowi Piasta, Marcinowi Polakowi.
 
Kim jest Marcin?

Marcin Polak, bo o nim mowa, jest 23-letnim sportowym zapaleńcem, byłym zawodnikiem Piasta Gliwice i LKS Bełk, jest także studentem Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Niestety we wrześniu 2015 roku uległ wypadkowi podczas praktyk studenckich – uderzyła w niego 20 tonowa maszyna kolejowa.

Cudem przeżył. W wyniku zdarzenia doznał natomiast licznych obrażeń miednicy oraz obu nóg. Konieczna była amputacja prawej nogi i całego stawu biodrowego. Jego dalsze, w miarę normalne funkcjonowanie, stoi teraz pod znakiem zapytania – potrzebuje bowiem protezy której koszt wynosi ok. 200 tys zł.

To co jest istotne – Marcin się nie załamał. Chcę walczyć z przeciwnościami losu, jest silny. Na przekór wszystkiemu, marzeniem Marcina jest teraz powrót na boisko. Tym razem dołączając do drużyny AMP Futbolu – drużyny piłkarzy pozbawionych jednej kończyny.
 
Postawimy Marcina na Nogi – Taki jest nasz cel. Wiemy, że warto pomagać. Wierzymy w to, że dzięki tak niszowej i wyjątkowej akcji, jaką jest sztafeta przez całą Polskę poruszymy serca wielu osób i zachęcimy ich do działania.    Marcinowi można pomóc na wiele różnych sposobów, o których można się dowiedzieć na stronie: stawiamymarcinananogi.sklepbiegacza.pl.

Nasza inicjatywa to nie lada wyzwanie, ale chcemy się z nim zmierzyć pokonując również swoje słabości. Mamy nadzieję że nasze poświęcenie zaowocuje." – mówi Karolina, organizatorka całego zamieszania.
 
Biegacze z Gliwic każdego dnia pokonają odległość ok. 120 km. Każdy przebiegnie odległość blisko 24 km dziennie (bowiem dla celów bezpieczeństwa będą biec parami). W sumie to blisko 120 przebiegniętych kilometrów na osobę w ciągu 5 dni. Na trasie będą się zatrzymywać w kilku miastach: Radomsku, Łęczycy, Inowrocławiu, Grudziądzu, by finalnie dotrzeć do Sopotu. Dołącz do nich na trasie!
 
Akcja jest wspierana przez  firmy takie jak Sklep Biegacza, Bank PKO, Gliwice Auto SPA, Honda HA-MOL, Banimex sp z o.o., Eurovia Polska S.A. 

Ambasadorem naszej akcji jest Radosław Murawski – kapitan Piasta Gliwice. Akcja spotkała się także z przychylnością Prezydenta Miasta Sopot i Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej, którzy sprawują patronat honorowy nad akcją.
 
Przekażemy pałeczkę dalej. Nasza akcja to tylko rozgrzewka przed tym co się będzie działo. Po naszej sztafecie przekazujemy pałeczkę dalej, innym chętnym osobom. A Marcin, za wybiegane, wyjeżdżone i wychodzone  przez nich kilometry dostanie pieniądze. To nie wszystko, co Sklep Biegacza organizuje dla Marcina, dlatego warto śledzić stronę stawiamymarcinananogi.sklepbiegacza.pl
 
Dzisiaj liczy się pomoc każdego z nas. Nie bądź obojętny, przekaż symboliczną kwotę na konto: 73 1050 1298 1000 0024 1889 3935 (Marcin jest podopiecznym Fundacji Różyczka i to jest jego numer subkonta)

sponsorzy

Możliwość komentowania została wyłączona.