28 sierpnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

adidas kupił Runtastic za 220 milionów euro


Imponującą kwotę 220 milionów euro zapłacił adidas za serwis społecznościowy Runtastic. Koncern chce w ten sposób pozostać konkurencyjny w stosunku do Nike i jego społeczności Nike+ oraz Under Armour, które na początku roku kupiło Endomondo.

Założony w 2009 roku w Austrii Runtastic (http://www.runtastic.com/) to serwis społecznościowy dla osób uprawiających sport. W tej chwili liczy już 70 milionów użytkowników, którzy korzystać mogą z kilkunastu aplikacji – biegowej, rowerowej, mierzącej tętno czy innych aplikacji treningowych uwzględniających osobno trening przysiadów, brzuszków, pompek, podciągania oraz trening na mięśnie brzucha, pośladki, nóg itp.

Poza aplikacjami Runtastic to także różnego rodzaju urządzenia treningowe – monitory pracy serca, wagi sportowe, zegarki z GPS czy opaski fitnessowe.

Kupując od Axel Springer Digital Ventures (posiadał 51% udziałów) i austriackich biznesmenów Runtastic, adidas powtórzył krok Under Armour, czołowego producenta odzieży sportowej, który na początku tego roku zakupił serwis Endomondo, a dwa lata wcześniej MapMyFitness (pisaliśmy o tym w artykule: Under Armour kupił Endomondo). 

Dzięki decyzji i zakupie Runtastic adidas udowodnił, że nie odpuszcza w walce o zbudowanie największej społeczności fitnessowej na świecie. Jego działanie jest jednak kosztowne, za austriacki serwis adidas zapłacił aż 220 milionów euro (ok. 239 mln dolarów), podczas gdy Endomondo kosztowało Under Armour „zaledwie” 85 milionów dolarów.

Możliwość komentowania została wyłączona.