20 maja 2015 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Adam Nowicki brązowym medalistą MP na 10 km [wywiad]


W ubiegłą sobotę w Wieliczce zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów na 10 000 metrów. Swoją dobrą dyspozycję potwierdził ubiegłoroczny srebrny medalista na tym dystansie – Adam Nowicki. Tym razem zawodnik MKL Szczecin stanął na trzecim stopniu podium i pobił swój rekord życiowy.

adam nowicki 2

Paweł Kowalik: Adam, gratuluję miejsca na pudle w Wieliczce. Twój każdy start kończy się – większym lub mniejszym – sukcesem. Tak trzymać! Spytam jednak przewrotnie: nie żal Ci, że nie udało się zdobyć złota?

Adam Nowicki: Dzięki! Fajnie jest, kiedy się wygrywa, ale ten brąz też mnie bardzo cieszy. Zrealizowałem swoje założenia, z czego bardzo jestem zadowolony.

Jak będziesz wspominał ten bieg? Widziałem go na video. Było dobrze!

Przez cały bieg musiałem podkręcać tempo, bo nikt nie kwapił się do tego, żeby prowadzić grupę. Od początku prowadziłem razem z Pawłem Szostakiem, od szóstego kilometra dołączył do nas Marek Skorupa. Na trzy kilometry do mety biegliśmy już tylko we trójkę i było już w sumie wiadomo, że to między nami rozegra się walka o kolory poszczególnych medali.

adam nowicki 1

Na kilometr przed metą jeszcze prowadziłeś. Co się stało, że musiałeś tym razem uznać wyższość kolegów?

Marek i Paweł tego dnia po prostu okazali się ode mnie lepsi (uśmiech). Wszystko rozegrało się na ostatnich dwustu metrach do mety. Cały czas starałem się „kleić” do chłopaków, ale pod koniec mi trochę odjechali. Różnice między nami nie były za duże (różnica czasów pomiędzy pierwszym a trzecim zawodnikiem na mecie to 3 sekundy – przyp. red.).

Przybiegłeś do mety z czasem 29 minut i 39 sekund. Rewelacja!

Dokładnie (uśmiech). Tym samym ustanowiłem swój nowy rekord życiowy na tym dystansie. Do tej pory nigdy nie udawało mi się zejść poniżej 30 minut, chociaż zawsze byłem blisko. Tym bardziej cieszę się, że poprawiłem swoją życiówkę o ponad 20 sekund.

Twoja forma cały czas idzie w górę. Gdzie teraz będzie można Cię zobaczyć i Ci kibicować?

Prawdopodobnie niedługo wystartuję w jakiś mniejszych, lokalnych biegach. Ale to jeszcze nic pewnego.

adam nowicki 3

W takim razie będziemy informować o Twoich startach i sukcesach, które na pewno jeszcze przed Tobą. Jeszcze raz – gratulacje zdobycia brązowego medalu, wszyscy trzymamy za Ciebie kciuki i do zobaczenia na jakiejś trasie biegowej!

Dzięki!

Więcej o Adamie, ASICS Frontrunner Polska, dowiecie się [TUTAJ]

Możliwość komentowania została wyłączona.