1 października 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zmiana terminu Orlen Warsaw Marathon?


27 kwietnia 2014 r. odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II – taką informację ogłosił w poniedziałek papież Franciszek. To wydarzenie sprawia, że bardzo prawdopodobne staje się przeniesienie Orlen Warsaw Marathon, który miał odbyć się właśnie w ostatnią niedzielę kwietnia, na inny termin.

narodoweswietobiegania1


Jak podaje dziennikarz Sport.pl – Przemysław Iwańczyk – druga edycja maratonu Orlenu ma odbyć się 13 kwietnia. Nie jest to informacja potwierdzona – organizatorzy mają wkrótce opublikować oficjalny komunikat – ale gdyby okazała się prawdziwa oznaczałoby to, że w jednym dniu w Polsce odbyłyby się dwa prestiżowe biegi na dystansie 42,195 km. Na 13 kwietnia zaplanowano już bowiem Łódź Maraton Dbam o Zdrowie.

Informacja o organizacji pierwszej edycji Orlen Warsaw Marathon wzbudziła wiele kontrowersji. Wówczas mówiło się o tym, że OWM może stanowić groźną konkurencję dla Maratonu Warszawskiego, a w ogóle organizacja dwóch dużych maratonów w jednym mieście to pomysł chybiony. Duże zainteresowanie obiema imprezami sprawiło jednak, że wcale tak nie było. Orlen zanotował bardzo udany debiut, a Maraton Warszawski wciąż poprawia swoje wyniki (w minioną niedzielę zanotował nowy rekord frekwencji – 8506 biegaczy na mecie).

Czy podobnie będzie w przyszłym roku, gdy konkurować ze sobą będą Łódź i Warszawa? Jakie jest wasze zdanie?

Źródło: http://polskabiega.sport.pl/

Możliwość komentowania została wyłączona.