28 kwietnia 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zapowiedź Wielkiej Pętli Izerskiej


W imieniu organizatora zapraszamy wszystkich miłośników biegania do udziału w czwartej edycji półmaratonu górskiego PKO Wielka Pętla Izerska, która odbędzie się 16 lipca 2016 r. w Szklarskiej Porębie.
Półmaraton odbywa się na kultowej trasie w części gór Izerskich. To tutaj trenują najlepsi polscy lekkoatleci, a w szczególności maratończycy. Położenie i charakterystyka tej trasy sprawiają, iż jest ona idealna do budowania formy zwłaszcza przed maratonem.

Trasa przebiega między innymi przez nieczynną kopalnię kwarcu „Stanisław”, do której prowadzi prawie 14-kilometrowy podbieg! Wzniesienie to na długo zapada w pamięci każdego startującego. Podbieg ten stanowi duże wyzwanie, a jeszcze większe, kiedy panuje upał. Meta biegu usytuowana jest na jednym z najwyżej położonych w naszym kraju stadionów lekkoatletycznych z przepiękną panoramą Karkonoszy w tle.

mapa.jpg

Na wszystkich zawodników, którzy pokonają dystans 21 kilometrów będzie czekał regeneracyjny masaż i oryginalny pamiątkowy medal, który jak zawsze posiada element szkła. Dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem po górach, mamy dodatkowo bieg na dystansie 10 km.

FOTO2218

Swój udział w naszej imprezie potwierdził Paweł Czapiewski – medalista Mistrzostw Świata z Edmonton na 800 m. Startując w naszym biegu będzie wspominał czasy, kiedy trenując właśnie w Szklarskiej Porębie rozpoczynał swoją karierę sportową.

Jak zawsze na wszystkich uczestników będzie czekało wiele nagród w różnych kategoriach, tym bardziej zachęcamy do udziału, a numerów startowych ubywa z każdym dniem.

Ciekawostką tej trasy jest fakt, że 30 najlepszych polskich maratończyków z listy all-team właśnie tutaj budowało swoją formę przed najważniejszymi startami. Jest to najwyżej  położony półmaraton w Polsce, co stanowi dużą atrakcję biegową i bardzo dobre przygotowanie do startu w maratonie.

Storna biegu: http://izerskiweekendbiegowy.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.