2 lutego 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wypadek Łukasza Parszczyńskiego


2 lutego polski internet obiegła wieść o wypadku Łukasza Parszczyńskiego (czołowy polski długodystansowiec, reprezentant Polski na 300 m pprz). Wiadomo, że w trakcie zgrupowania w Hiszpanii wypadł z piątego piętra na taras, który znajdował się piętro niżej. Doznał rozległych złamań i urazów, wstępne rokowania były bardzo złe, ale jego stan stabilny. Został przewieziony do Polski.

Adam Klein: "Nie pisaliśmy o tym, bliscy Łukasza nie chcieli o tym mówić i to szanowaliśmy, ale teraz wszyscy już o tym piszą.  Nie ma teraz sensu debatować o winie ale Łukasz nigdy nie był "grzecznym" chłopcem. Mam tylko nadzieję, że dojdzie do siebie i będzie w stanie normalnie funkcjonować. Oby mógł biegać. "

Łukasz Parszczyński  jest jednym z najzdolniejszych, uniwersalnych polskich długodystansowców, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, reprezentującym Polskę między innymi na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie 2012 i Mistrzostwach Świata w Daegu 2011. Z wynikiem 8:15,47 jest na czwartym miejscu polskiego ALL-TIME na 3000 m pprz. Wielokrotnie zwyciężał w dużych biegach ulicznych. Ostatnia rozmowa jaką udało się nam z nim przeprowadzić była za metą zwycięskiego dla niego Warszawskiego Biegu Niepodległości 2015 [link]. Planowaliśmy nagranie jego treningu.

Kilka miesięcy temu jego trenerem został Zbigniew Król, który jednak w tym momencie jest na zgrupowaniu kadrowym w RPA.

O stanie zdrowia Łukasza będziemy informować.

Możliwość komentowania została wyłączona.