4 listopada 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wizz Air Katowice Half Marathon 2020 – machina ruszyła!


Ten bieg zna już cały Śląsk, Polska, Europa, a nawet całkiem spora część świata. Właśnie ogłoszono 3 edycję Wizz Air Katowice Half Marathon, która odbędzie się 23 maja 2020 roku w Katowicach. Ci, którzy już zaaklimatyzowali się na tym odlotowym biegu i uczestniczyli w dwóch pierwszych edycjach, mogą się nastawić na sporą nowość. Tym razem Wizz Air Katowice Half Marathon odbędzie się nocą!

Nowa formuła biegu, bieg nocny, już teraz odbiła się echem w całej Polsce i do przedsięwzięcia dołączają nowe grupy biegaczy. Jednym z istotniejszych elementów trzeciej edycji Wizz Air Katowice Half Marathon będą Mistrzostwa Night Runners.

Ruszyły zapisy na 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon

Już teraz na stronie https://www.halfmarathonkce.pl można zapisać się na ten autentycznie wyjątkowy bieg. 23 maja 2020 po raz trzeci pobiegniemy przez serce Śląska! Tym razem nocą! Wystartujemy spod Spodka, aby w niepowtarzalnej nocnej scenerii Katowic przebiec trasę półmaratonu (21,097 km). Dodatkowo przygotowywane są biegi na dystansach 5 km, 10 km i sztafeta 4 x 5 km.

Czekają wyjątkowe pakiety startowe, których cena zaczyna się już od 49 zł. Specjalnie dla uczestników biegów na wszystkich dystansach linie lotnicze Wizz Air przygotowały vouchery na loty o wartości 20 euro. Warunki biegowe dostosowane będą do każdego stopnia zaawansowania oraz wieku biegaczy, dzięki czemu całe rodziny będą miały zapewnioną masę pozytywnych emocji.

Przypomnijmy, jak to się zaczęło!

Wizz Air Katowice Half Marathon to wydarzenie, które zawróciło w głowie nie tylko biegaczom, ale i oczarowało mieszkańców, a także zintegrowało różne społeczności w duchu sportowego zaangażowania. Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, 5 kwietnia 2018 roku stała się sponsorem tytularnym jednego z największych i najważniejszych wydarzeń biegowych w Polsce. Druga edycja tego biegowego wydarzenia odbyła się 2 czerwca 2019 roku. Ta historia pisze się dalej i 23 maja 2020 roku spod katowickiego Spodka ruszy trzecia odsłona Wizz Air Katowice Half Marathon, tym razem będzie inaczej, pobiegniemy w nocnej scenerii Katowic.

Linie lotnicze Wizz Air bardzo angażują się w promocję aktywnego stylu życia. Są sponsorem tytularnym kilku innych wydarzeń biegowych w swoich bazach w Europie. Wizz Air Budapest Half Marathon, Wizz Air Debrecen Airport Run, Wizz Air Kyiv City Marathon, Wizz Air Cluj-Napoca Marathon, Wizz Air Sofia Marathon i Wizz Air Skopje Marathon to imprezy, które cieszą się popularnością zarówno wśród biegaczy, jak i turystów.

Pierwsza edycja biegu odbyła się  10 czerwca 2018 roku. W wydarzeniu wzięło udział prawie 3 500 biegaczy z całego świata, a liczbę uczestników imprezy szacuje się na 10 000. Druga edycja to już 4 000 biegaczy i ponad 12 000 obecnych na placu w sercu Ślaska. Do trzech razy sztuka.

Strona biegu oraz social media:
www.halfmarathonkce.pl
www.facebook.com/wizzairkatowicehalfmarathon
www.instagram.com/wizzairkatowicehalfmarathon

3rf Wizz Air Katowice Half Marathon – 23 maja 2020 roku w Katowicach.

Dystanse:
21,097 km – półmaraton,
10 km – bieg towarzyszący,
5 km – bieg towarzyszący,
4 x 5 km – bieg sztafetowy.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Cała Naprzód”, organizacja z Gliwic, która powołała do życia m.in. Niedzielną Ligę Futsalu, czyli charytatywny turniej piłki halowej, która gromadzi coraz liczniejszą grupę zawodników, ale również kibiców. Przestrzeń biegową Katowic przetarli już kilkukrotnie przy organizacji charytatywnych biegów z serii „Postaw na Lewka” czy Maraton „Cyborg”. Doskonale wiedzą jak to się robi.

Możliwość komentowania została wyłączona.