New Balance 1080v12
 
30 grudnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wawer otwiera ścieżki dla biegaczy


Warszawska Dzielnica Wawer stawia na sport i zachęca do aktywności fizycznej. W sobotę, 29 grudnia, odbyła się inauguracja ścieżek biegowych przez wawerskie lasy, przygotowanych dla wszystkich miłośników biegów, zarówno amatorów jak i profesjonalistów.

Otwarcie ścieżek biegowych odbyło się wczoraj o godz. 10.45 na polanie przy ul. Przełęczy i Bartoszyckiej w warszawskiej Falenicy, skąd miłośnicy tej dyscypliny z całej Polski wystartowali w falenickim biegu na trasie Zimowych Biegów Górskich na dystansie 10 km.
Mamy bardzo atrakcyjne tereny do uprawiana sportu. Oprócz ścieżek rowerowych i pieszych dużym powodzeniem cieszą się u nas biegi przełajowe. Postanowiliśmy więc wytyczyć, oznakować i wyposażyć w niezbędne atrakcje ścieżki dla biegaczy – mówi wiceburmistrz dzielnicy Wawer Przemysław Zaboklicki. – Zapraszamy do nas wszystkich, którzy kochają biegać na świeżym powietrzu – dodaje.
W wyniku rozmów przeprowadzonych ze środowiskami biegaczy przełajowych wytypowano 3 trasy biegowe w formie zamkniętych pętli (start i meta w tym samym miejscu). Ścieżki znajdują się w trzech różnych miejscach Wawra: w Marysinie Wawerskim, Międzylesiu i Falenicy. Dzięki położeniu, różnej długości ścieżek (5 km, 3,5 km i 3,3 km) i trudności, każdy amator biegów znajdzie w Wawrze coś dla siebie. Ścieżki są oznakowane i wyposażone w ławki, kosze i słupki kilometrażowe.

sciezka_wawer_540.jpg
(kliknij, aby przenieść się do opisu ścieżek)

W Wawrze regularnie odbywa się wiele imprez związanych ze sportem i rekreacją. W październiku na linii startu stanęło ponad 650 rowerów górskich, które ścigały się w cyklicznej imprezie Poland Bike Marathon. W dzielnicy odbywa się także „Czwórbój wawerski – Cztery Pory Roku”, którego uczestnicy rywalizują w kolarstwie górskim, pływaniu, biegach przełajowych i biegach narciarskich. W październiku w wawerskich lasach zostały otwarte także szlaki rowerowe.