23 lutego 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

V Carrefour Półmaraton Warszawski – najlepsi na starcie


Do czołówki dołączyła Hellen Nzembi Musyoka z Kenii z życiówką 1:10:50 z 2009 roku. Ta sama zawodniczka 31 stycznia wygrała półmaraton w Indiach z czasem 1:11:27. Wystartuje także Włoszka, Veronica Vannucci (1:16:39).

***


jarzynska_wawa_100.jpgDo grona faworytek 5. Carrefour Półmaratonu Warszawskiego dołączyła Karolina Jarzyńska – autorka najlepszego w ubiegłym roku w Polsce wyniku w maratonie (2:29:10 we Frankfurcie). Rekord życiowy Karoliny w półmaratonie – 1:11:50 – jest tylko o 5 sekund słabszy niż rekord Polski i jedynie o 3 sekundy gorszy od życiówki na tym dystansie innej polskiej faworytki tego biegu i ubiegłorocznej zwyciężczyni imprezy – Małgorzaty Sobańskiej. Już teraz ostrzymy sobie zęby na fantastyczną walkę między naszymi dwoma zawodniczkami oraz biegaczkami zza granicy.

***


Niewiele ponad miesiąc pozostał do startu 5. Carrefour Półmaratonu Warszawskiego. Od początku swego istnienia impreza gromadziła na starcie czołówkę krajową i bardzo dobrych zawodników zza granicy, jednak tegoroczna obsada zapowiada się rewelacyjnie. Można spodziewać się nie tylko znakomitych wyników (z rekordami trasy włączenie), ale i pasjonującej walki do samej linii mety.

(Na zdj. Małgorzata Sobańska)
sobanska_min.jpgZaczynamy od pań. Berhane Dibaba i Meseret Dugo to zawodniczki z Etiopii, które są już gotowe do wykonania wielkiego skoku jakościowego w swoim bieganiu. Takiego, jaki dwa lata temu wykonała w Warszawie Mare Dibaba (z Berhane nie łączą ją więzy rodzinne), kiedy to ustanowiła aktualny rekord stołecznej imprezy – 1:11:24. Obie Etiopki twierdzą, że chcą ten wynik poprawić. Do walki z nimi na pewno będą chciały się włączyć Kenijka Caroline Rotich (maraton – 2:29:47), Litwinka Rasa Drazdauskaite (2:30:29) i Ukrainka Olga Kalendarowa-Ochal (2:35:25). No i najważniejsze – po raz czwarty na startcie Carrefour Półmaratonu Warszawskiego stanie jego aktualna zwyciężczyni – Małgorzata Sobańska. Mimo dwóch nieudanych prób Polka zapowiada i że i tym razem chce podjąć walkę o poprawienie rekordu Polski (1:11:45, najlepszy wynik Sobańskiej – 1:11:47). Zapowiada się wspaniała walka.

(Na zdj. Marcin Chabowski)
chabowski_min.jpgWśród mężczyzn na pierwsze miejsce wysuwa się oczywiście nazwisko niepokonanego w warszawskim półmaratonie Kenijczyka Michaela Karoneia, który wygrał wszystkie cztery dotychczasowe edycje biegu i jest jego rekordzistą z czasem 1:02:48. Ale czy wygra i tym razem? Zadanie zapowiada się wyjątkowo trudne, gdyż już z samych zawodników zagranicznych można złożyć podium niejednego półmaratonu w Europie: Kenijczycy Dennis Mwanzia Musau (w roku ubiegłym – 1:01:32) i Boniface Nduva (dwukrotny zwycięzca półmaratonu w Pile), Tanzańczycy Phaustin Starehe (1:02:10) i Mohamed Msandeki (1:02:23) oraz dobrze znany już w Polsce Etiopczyk Alemayehu Shumye (aktualny rekordzista Maratonu Warszawskiego), który pała żądzą rehabilitacji za ubiegłoroczną porażkę w półmaratonie (był trzeci) i który w międzyczasie pokonał dystans maratoński w czasie 2:08:46. Tyle goście zagraniczni. A Polacy? Będą w komplecie. Marcin Chabowski mierzy w wynik 1:02:30, Adam Draczyński chce sprawdzić formę mając w perspektywie start w sierpniowych mistrzostwach Europy, Mariusz Giżyński, Michał Kaczmarek, Radosław Kłeczek i Artur Kozłowski wystartują w swym ostatnim sprawdzianie przed kwietniowymi mistrzostwami Polski w maratonie, zaś Paweł Ochal i Michał Smalec chcą zasadniczo poprawić swoje rekordy życiowe na półmaratońskim dystansie.

(Na zdj. Henryk Szost)
szost_min.jpgNo i jeszcze Henryk Szost – autor najlepszego jak dotąd wyniku uzyskanego przez polskiego zawodnika w Warszawie (1:02:59 w 2008 roku). 15 nazwisk, z których każde mogłoby być zwycięzcą dowolnego biegu rozgrywanego w Polsce i niejednego zagranicznego.

Jeśli chcesz stanąć na starcie z najlepszymi zawodnikami w kraju i wieloma świetnymi biegaczami z zagranicy – czas wpisać się na listę startową. Do zobaczenia 28 marca na Placu Zamkowym w Warszawie!

 

PW_2010_1.gif
baton_1.jpg baton_2.jpg baton_trening.jpg
rejestracja_PW.gif trasa_1.jpg plany_belka1.jpg
lista_1.jpg
regulamin_1.jpg baton_4.jpg
online_1.jpg
sztafeta_4.jpg
op__aty_1.jpg baton_galeria.gif
konieta2010_belka_1.jpg

DYSKUSJA NA FORUM
FORUM PÓŁMARATONU

Możliwość komentowania została wyłączona.