tokyo
8 października 2020 Kuba Pawlak Sport

Tokyo Marathon ma zostać przełożony na koniec 2021 roku


Wygląda na to, że chcąc uniknąć odwołania biegu masowego, co miało miejsce w tym roku, organizatorzy Tokyo Marathon już wkrótce przełożą przyszłoroczną edycję.

W środę The Japan Times powołując się na źródła organizatora podał, że pierwszy tegoroczny World Marathon Major zostanie przełożony na jesień 2021 r. Jeden z największych światowych biegów planowany był pierwotnie na marzec, jednak niestabilna światowa sytuacja związana z szerzącym się wirusem, stawia pod dużym znakiem zapytania możliwość realizacji wydarzenia w pierwszej części roku. Nieoficjalnie mówi się, że decyzja została już podjęta, a Tokyo Marathon Foundation w piątek organizuje posiedzenie zarządu, aby oficjalnie dokonać odroczenia.

Przypomnijmy, że maraton tokijski już w 2020 roku odbył się w ograniczonej formule. W lutym stało się jasne, że COVID-19 stanowi realne zagrożenie, co skłoniło organizatorów do odwołania imprezy masowej i organizacji jedynie biegu elity oraz wózkarzy. Około 38 000 zarejestrowanych uczestników musiało obejść się smakiem, a 1 marca w rywalizacji wzięło udział zaledwie 250 sportowców.

Organizatorzy, co zrozumiałe, chcą uniknąć kolejnego odwołania imprezy w 2021 roku i chociaż przeniesienie jej na jesień niczego nie gwarantuje, to w obecnej sytuacji z pewnością przedłuża nadzieję. Podobną drogę obrali już organizatorzy innego dużego maratonu – Vienna City Marathon, który kilka tygodni temu został przesunięty z kwietnia na wrzesień 2021 r.

A co z Igrzyskami? Choć stanowisko organizatorów Igrzysk Olimpijskich w Tokyo na ten moment jest jednoznaczne i zgodnie z nim, bezwzględnie mają się one odbyć, to odwołanie tak dużej imprezy w tej części świata nie napawa optymizmem, również w tym kontekście. Sytuacja jest dynamiczna, a do 23 lipca jeszcze wiele może się wydarzyć.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Kuba Pawlak Bieganie.pl
Kuba Pawlak

Naczelny szafiarz Bieganie.pl. Często ryzykuje karierę redaktora dla dodatkowych 15 minut drzemki. Mając na szali sportową formę i czipsy, zawsze wybiera paprykowe. Biega dla pięknych i wygodnych butów. Naczelny szafiarz na Instagramie