1 września 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Test Coopera 3 września da odpowiedź jak trenować przed Biegnij Warszawo – zapisy zamkniete


Powiedzcie znajomym, którzy myślą, że nie potrafią biegać,
Powiedzcie znajomym, którzy nie wierzą, że za miesiąc z uśmiechem na ustach mogą przebiec 10 km
Powiedzcie znajomym, że nauczymy ich kontrolować zmęczenie
Powiedzcie znajomym, że nauczymy ich biegać
Dziś Test Coopera, za miesiąc 10 km, za rok …..no limits !

Co to jest Test Coopera?

Test Coopera to popularny test sprawnościowy, opracowany latach ’60 XX wieku na potrzeby armii amerykańskiej przez Doktora Kennetha Coopera. Polega na próbie pokonania jak najdłuższego dystansu w czasie 12 minut. Na podstawie pokonanego dystansu można ocenić w jakiej jesteś formie fizycznej. Oczywiście im szybciej biegniesz, tym dłuższy dystans pokonasz. Standardowo test Coopera kończy się wydaniem oceny: czy jesteś w dobrej czy słabej formie, dodatkowe parametry brane pod uwagę to płeć i wiek.

Czym różni się nasz Test od standardowego Testu Coopera?

Po standardowym teście Coopera uczestnik wychodzi z informacją czy jest obecnie dobry czy słaby na tle ogółu, całej populacji. I koniec. Nie ma żadnej wskazówki co robić dalej, aby stać się lepszym biegaczem. Co robić, żeby w kolejnym teście Coopera osiągnąć lepszy wynik lub co robić, żeby dobrze przebiec 10 km. A może maraton? My dajemy unikalną w skali świata metodę, dzięki której łączymy wynik z testu Coopera z bardzo szczegółowymi wskazówkami treningowymi. Jeśli tylko uczestnik będzie miał wolę, to bazując na naszej metodologi jest w stanie stale się poprawiać. Jest to szczególnie wartościowe, bo doskonałym sprawdzianem formy będzie kolejne Biegnij Warszawo, które odbędzie się w miesiąc po Teście Coopera. Miesiąc regularnego i przemyślanego treningu biegowego wg naszej metodologii potrafi dać kolosalne postępy.

Na czym polegać będzie nasz test?

Na grupowym wykonaniu Testu Coopera ? Tak, ale nie tylko. Sam Kenneth Cooper pracując dla amerykańskiej armii zdał sobie sprawę, że jego test jest organizacyjnie trudny do wykonania dla dużej grupy ludzi. Dlaczego? Bo każdemu trzeba zmierzyć jego dystans. A po 12 minutach biegu uczestnicy znajdują się w zupełnie różnych miejscach. I tutaj z pierwszą pomocą przychodzimy my: każdy będzie mógł ściągnąć na telefon specjalną aplikację, która zmierzy jaki dystans pokonał w ciągu 12 minut. Oczywiście każdy może mierzyć sobie ten dystans w dowolny sposób, jeśli tylko potrafi.

Kiedy i gdzie?

3 września o 18:00, stadion przy warszawskiej Agrykoli, całość potrwa do 21:00. Co 30 minut startowała będzie nowa grupa uczestników.

Czym będzie ta impreza?

Będzie to zupełnie nietypowy biegowy event. Można powiedzieć, że będzie to jeden wielki bardzo praktyczny biegowy workshop, po którym każdy uczestnik powinien wyjść naładowany nie tylko chęcią do dalszego biegania ale wiedzą jak robić to w możliwie najlepszy dla siebie sposób. Jesteśmy przekonani, że takich nietypowych biegowych warsztatów nie było prawdopodobnie nie tylko w Polsce ale i na świecie.

Dlaczego warto wziąć w tym udział?

Uzyskujecie dostęp do unikalnej wiedzy. Prostej i logicznej metodologii treningowej. Początkujący porzucają myśl o bieganiu zazwyczaj dlatego, że nie umieją się męczyć. Trening biegowy to męczenie się w kontrolowany sposób. Żeby być w życiu lepszym w jakiejkolwiek dziedzinie, musimy robić coś, co jest czasem niekomfortowe. W sporcie – musimy się męczyć. Ale dzięki przemyślanemu treningowi tym zmęczeniem potrafimy sterować. I chcemy wam pokazać, że to sterowanie może być bardziej logiczne i proste niż kiedykolwiek myśleliście. Tego sterowania chcemy was nauczyć 3 września, abyście mogli już sami możliwie najlepiej przygotować się do biegu w Biegnij Warszawo.

Co wydarzy się po teście?

Po zakończeniu każdego testu, w specjalnym namiocie będziecie mogli spotkać się z trenerami, którzy pomogą wyjaśnić ewentualne wątpliwości jakie po teście się nasuną. Tych wątpliwości będzie dużo: jak interpretować nasze wskazówki treningowe, jak monitorować intensywność treningu, ile razy w tygodniu biegać i wiele innych. Na najważniejsze z nich na pewno odpowiemy. Przyjdźcie, jeszcze nigdy nie dostawaliście tak dużej wiedzy za tak niewiele – za samo przyjście.

Kto powinien przyjść?

Im bardziej jesteś początkujący tym więcej skorzystasz, choć i dla zaawansowanych tęż będą to częściowo rzeczy nowe. Jeśli planujesz start w Biegnij Warszawo, lub po prostu chcesz dowiedzieć się: „Jak biegać lepiej” – przyjdź 3 września, to jest miejsce dla Ciebie. Powiedz znajomym, którzy „chcieliby biegać a boją się” – pomożemy rozwiać ich wątpliwości.

Co otrzymam w trakcie eventu?

Nie otrzymasz koszulek, medali, dyplomów ani żadnych gadżetów. Otrzymasz wiedzę jak trenować by być lepszym biegaczem.

unikalnytestcoopera 752

Ile to kosztuje?

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Czy trzeba się zapisać?

Tak, żeby było nam łatwiej zaplanować nasze wydarzenie prosimy was o rejestrację poprzez poniższy formularz. Możecie się zapisywac na naszej stronie lub na http://www.biegnijwarszawo.pl/pl/testcoopera. Nie zapisujcie się podwójnie! To jest ten sam formularz.

Szukamy wolontariuszy

Do pomocy poszukujemy kilku osób, które mogą poświęcić czas 3 września  w godzinach 18:00 – 21:00 oraz godzinę w któryś z dni wcześniejszych potrzebną na przeszkolenie. Jeśli biegasz, masz trochę pojęcia o treningu, jeteś otwarty, potrafisz jasno artykuować swoje myśli – odezwij się na: trening@bieganie.pl. Zapewniamy dobrą zabawę przy unikalnym projekcie. W zgłoszeniu prosimy przysłać swoje imie i nazwisko, telefon, oraz króki opis doświadczeń biegowych, treningowych (naprawdę krótki 🙂 )

Możliwość komentowania została wyłączona.