przełaj
26 listopada 2022 Redakcja Bieganie.pl Sport

Startują Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Oglądaj na żywo transmisję


571 zawodników widnieje na listach startowych Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które rozegrane zostaną już w najbliższą sobotę w Oleśnie. Będzie to ostatnia w tym roku impreza mistrzowska. Zawody te będą jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Europy w biegach przełajowych, które odbędą się w Turynie 11 grudnia.

Najliczniej obsadzony jest bieg juniorów młodszych na 3 kilometry, gdzie zgłoszonych jest ponad 80 zawodników. W sumie do rozdania będzie 16 kompletów medali:

  • U18: 2km K, 3km K, 3km M, 5km M,
  • U20: 2km K, 4km K, 3km M, 6km M,
  • U23: 4km K, 6km K, 4km M, 8km M,
  • Seniorzy: 4km K, 6km K, 4km M, 8km M.

Dodatkowo rozdane będą również medale w klasyfikacjach drużynowych w każdej kategorii wiekowej. Na trasie crossu zobaczymy m.in. obrońców tytułów – Kamila Jastrzębskięgo, Dariusza Boratyńskiego, a także Aleksandrę Płocińską – najlepszą przed rokiem na 4 kilometry.

Bardzo ciekawie będzie zwłaszcza na najdłuższym dystansie, gdzie na starcie oprócz Jastrzębskiego i Boratyńskiego zobaczymy również m.in. Tomasza Grycko, Krzysztofa Gosiewskiego,czy Mistrza Polski w biegach górskich Sylwestra Lepiarza. U kobiet na najdłuższym 6-kilometrowym dystansie zobaczymy m.in. Olgę Kalendarovą-Ochal, Ewę Jagielską, Annę Bańkowską (wcześniej Gosk) czy Sabinę Jarząbek. Całą listę startową można zobaczyć tutaj.

Bezpośrednią relację z zawodów będzie można śledzić dzięki transmisji internetowej na kanale YouTube. Komentował będzie Łukasz Panfil, a w studiu ma pojawić się również Henryk Szost. Ze względu na zasięg streaming może działać z opóźnieniem.

Co ciekawe wśród wszystkich startujących organizator wylosuje voucher w kwocie 15.000zł do salonu mebli Kler.

Dzień po Mistrzostwach Polski na tej samej trasie rozegrane zostaną zawody pod nazwą „Małe Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych„, kierowane dla dzieci oraz „Leśny Cross” na dystansie 10 kilometrów dla wszystkich amatorów biegania.

olesno

Możliwość komentowania została wyłączona.