13 czerwca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Siódmy wynik w historii na 1500 metrów Krzysztofa Żebrowskiego


Polscy biegacze zabłysnęli formą podczas środowego mityngu w hiszpańskiej Huelvie. Bardzo dobrze spisał się zwłaszcza Krzysztof Żebrowski, który w biegu na 1500 m poprawił rekord życiowy 3:37.09, przesuwając się tym samym na siódme miejsce w polskim rankingu all-time.

zebrowski roszko
Krzysztof Żebrowski pierwszy z lewej

W dobrze obsadzonym biegu mężczyzn na dystansie 1500 m Żebrowski zajął trzecie miejsce ulegając jedynie Hiszpanowi Adelowi Mechaalowi (3:36.78) i Abderahmanowi Anou z Algerii (3:36.90). Polak w niezwykle wyrównanym biegu okazał się lepszy m.in. od Carstena Schlangena (3:37.38), Arturo Casado (3:37.81) i Kevina Lopeza (3:38.30) – medalistów mistrzostw Europy. 

Uzyskany przez Krzysztofa Żebrowskiego wynik – 3:37.09 plasuje go na siódmym miejscu w rankingu all-time ex aequo ze Zbigniewem Graczykiem, który taki sam czas uzyskał niemal równo 10 lat temu w Ostrawie (14.06.03).

Podczas zawodów Meeting Iberoamericano de Atletismo dobrze spisali się także nasi przeszkodowcy: Tomasz Szymkowiak, który był siódmy w biegu mężczyzn z wynikiem 8:26.77 (do minimum na Mistrzostwa Świata w Moskwie zabrakło 0.77 s) oraz Matylda Szlęzak, która uplasowała się na drugiej pozycji w biegu mężczyzn – 10:06.52. Tym razem słabiej spisał się Krystian Zalewski – 11 pozycja z czasem 8:37.07, ale podopieczny trenera Jacka Kostrzeby uzyskał już minimum na Mistrzostwa Świata podczas niedzielnego mityngu w Rabacie (8:23.31).

Pełne wyniki: http://resultados.rfea.es/2013/resultados/.

Zwycięskie sztafety w Pradze

W Czechach podczas 20. Memoriału Josefa Odložila obiecująco wypadły polskie sztafety 4x 100 m. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety zajęli pierwsze miejsca z wynikami 39.30 i 43.83. Dobrze zaprezentowały się  także zawodniczki startujące na 1500 m – Danuta Urbanik i Katarzyna Broniatowska oraz Artur Noga w biegu płotkarskim na 110 m.
Kobiety
1500 m: 2. Danuta Urbanik – 4:10.00
1500 m: 5. Katarzyna Broniatowska – 4:10.15
Sztafeta 4x 100 m: 1. M.Popowicz, W.Wedler, E.Ptak, M.Opoń – 43.83
Mężczyźni
100 m: 3. Jakub Adamski – 10.49 (0.3)
100 m: 4. Kamil Masztak – 10.50 (0.3)
100 m: 6h1 Robert Kubaczyk – 10.58 (-0.1) 
400 m: 7. Marcin Marciniszyn – 47.15
1500 m: 10. Mateusz Demczyszak – 3:47.02
110 m ppł.: 3. Artur Noga – 13.48 (0.5)
400 m ppł.: 7. Marek Plawgo – 52.09
Sztafeta 4x 100 m: 1. K.Masztak, K.Kryński, R.Kubaczyk, J.Adamski – 39.30
Redakcja Bieganie.pl