25 maja 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Shegumo i Krawczyńska mistrzami Polski na 10000 m


Marta Krawczyńska (LLKS Smętowo Graniczne) i Yared Shegumo (AZS-AWF Warszawa) wywalczyli w sobotę, 24 maja, tytuły mistrzów Polski w biegu na 10 000 m. Zawody odbyły się w Postominie (woj. zachodniopomorskie).

yared 900

Dla Marty Krawczyńskiej, podopiecznej trenera Karola Nowakowskiego, to pierwszy tytuł mistrzyni Polski w karierze i zarazem największy sukces reprezentantki LLKS Smętowo Graniczne. W Postominie zawodniczka okazała się lepsza od Moniki Stefanowicz z Grunwaldu Poznań i Justyny Korytkowskiej, z Prefbetu Śniadowo Łomża – trzeciej także przed rokiem.

Dla Shegumo to drugi tytuł mistrza Polski (nie włączając w to kategorii młodzieżowej i startów w hali). Pochodzący z Etiopii reprezentant Polski w 2012 roku został mistrzem naszego kraju w maratonie, natomiast w sobotę dorzucił do tego triumf w biegu na 10000 m. 

Zawodnik swoje największe sukcesy odnosi obecnie na dystansie 42,195 km. W minionych kilku miesiącach zwyciężył w maratonie w Warszawie i Łodzi.

W Postominie za plecami Yareda uplasowali się Adam Nowicki (MKLS Szczecin) i Marek Kowalski (SKLA Sopot).

Niestety w mistrzostwach wystartowało zaledwie 18 biegaczy (11 panów i tylko 7 pań).

Warto wspomnieć, że w biegach towarzyszących dwa zwycięstwa odniosła Dominika Nowakowska. Uczestniczka ubiegłorocznych mistrzostw świata w Moskwie okazała się najszybsza w biegu na 1 milę (4:53.29) i na 3000 m (9:25.59).

Mężczyźni

1. Yared Shegumo (AZS-AWF Warszawa) – 30:18.77
2. Adam Nowicki (MKL Szczecin) – 30:19.47 PB
3. Marek Kowalski (SKLA Sopot) – 30:22.83
4. Andrzej Rogiewicz (LKS Zantyr Sztum) – 30:27.90
5. Michał Smalec (KS Podlasie Białystok) – 30:35.33
6. Damian Kabat (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) – 30:37.10
7. Wojciech Kopeć (KS AZS UWM Olsztyn) – 30:54.20
8. Karol Kaliś (LKS Zantyr Sztum) – 32:06.20
9. Mateusz Nowacki (LKS Zorza Niemil) – 36:47.90
– Emil Dobrowolski (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) – nie ukończył biegu
– Wojciech Piwowarczyk (WMLKS Pomorze Stargard) – nie ukończył biegu

Kobiety

1. Marta Krawczyńska (LLKS Smętowo Graniczne) – 34:31.81 PB
2. Monika Stefanowicz (WKS Grunwald Poznań) – 34:42.12
3. Justyna Korytkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) – 35:21.03
4. Angelika Mach (AZS UMCS Lublin) – 35:22.64
5. Kamila Pobłocka (UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork) – 36:30.97 SB
6. Mariola Ślusarczyk (Victoria Józefów) – 36:40.39
7. Aleksandra Pochranowicz (MKL Szczecinek) – 36:42.78

Pełne wyniki: http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/4541-pl.pdf

Redakcja Bieganie.pl