25 maja 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Shegumo i Krawczyńska mistrzami Polski na 10000 m

Marta Krawczyńska (LLKS Smętowo Graniczne) i Yared Shegumo (AZS-AWF Warszawa) wywalczyli w sobotę, 24 maja, tytuły mistrzów Polski w biegu na 10 000 m. Zawody odbyły się w Postominie (woj. zachodniopomorskie).

yared 900

Dla Marty Krawczyńskiej, podopiecznej trenera Karola Nowakowskiego, to pierwszy tytuł mistrzyni Polski w karierze i zarazem największy sukces reprezentantki LLKS Smętowo Graniczne. W Postominie zawodniczka okazała się lepsza od Moniki Stefanowicz z Grunwaldu Poznań i Justyny Korytkowskiej, z Prefbetu Śniadowo Łomża – trzeciej także przed rokiem.

Dla Shegumo to drugi tytuł mistrza Polski (nie włączając w to kategorii młodzieżowej i startów w hali). Pochodzący z Etiopii reprezentant Polski w 2012 roku został mistrzem naszego kraju w maratonie, natomiast w sobotę dorzucił do tego triumf w biegu na 10000 m.

Zawodnik swoje największe sukcesy odnosi obecnie na dystansie 42,195 km. W minionych kilku miesiącach zwyciężył w maratonie w Warszawie i Łodzi.

W Postominie za plecami Yareda uplasowali się Adam Nowicki (MKLS Szczecin) i Marek Kowalski (SKLA Sopot).

Niestety w mistrzostwach wystartowało zaledwie 18 biegaczy (11 panów i tylko 7 pań).

Warto wspomnieć, że w biegach towarzyszących dwa zwycięstwa odniosła Dominika Nowakowska. Uczestniczka ubiegłorocznych mistrzostw świata w Moskwie okazała się najszybsza w biegu na 1 milę (4:53.29) i na 3000 m (9:25.59).