25 maja 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Biegaj z głową, czyli Szybki Mózg w Warszawie


W tych biegach wydolność i szybkość nie gwarantują zwycięstwa, potrzebna jest także zdolność orientacji w terenie. „Szybki Mózg” to cykl biegów sprinterskich na orientację odbywających się na ulicach stolicy. Za nami 2.  etap zawodów.

10373995 523410164431513 5335939319482224239 n
Galeria zdjęć, fot. Piotr Dymus

„Szybki Mózg” to ciekawa alternatywa dla tych, którzy nie lubią wielkich imprez masowych i śrubowania wyników na trasie 10, 21 czy 42 kilometrów. Jak sama nazwa wskazuje w tych biegach trzeba szybko myśleć, orientować się, a przebiegnięty dystans, zależy też od nas. Można biegać żwawym tempem, ale kluczyć nie mogąc znaleźć kolejnego punktu orientacyjnego, a sekundy uciekają.
Pierwsze zawody odbyły się w dzielnicy Muranów 9 kwietnia. Teraz w minioną środę, w gwarnym tłumie przechodniów na Chmielnej w Warszawie pobiegło niemal 250 biegaczy. Zadanie nie było łatwe bowiem, zawodnicy startujący w formie interwału, musieli lawirować po chodnikach między innymi Nowego Światu niczym alpejscy specjaliści od slalomu oraz szukać kolejnych punktów z mapą i kompasem.
Rywalizacja była podzielona na cztery kategorie: Dzieci, Początkujący, Zuchwali i Profesjonaliści. Ci ostatni rywalizowali na ponad 5-kilometrowej trasie. Zwyciężył Piotr Parfianowicz z czasem 19.01, na drugiej lokacie uplasował się Rafał Podziński (+32 sek.), a trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Wołowczykowi (20:57).
Kolejne zawody „Szybkiego Mózgu” organizowane przez klub UNTS Warszawa zostaną rozegrane już 7 czerwca na Starym Mieście i będą połączone ze sprinterskimi mistrzostwami Polski w biegu na orientację, zatem mieszańcy stolicy będą mieli okazję być w sercu sportowej rywalizacji spacerując przy pięknej pogodzie.
Łącznie w skład cyklu wchodzi 6 biegów, ostatni odbędzie się  1 października, a miejscem rywalizacji będą okolice Urzędu Dzielnicy Ursynów. Na zawody możecie zapisywać się na stronie: http://unts.waw.pl/index.php?mnu=58

Możliwość komentowania została wyłączona.