4 kwietnia 2018 Redakcja Bieganie.pl Sport

Rusza BiegamBoLubię 2018 – to juz 9 sezon


Właśnie rusza 9 sezon akcji BiegamBoLubię. To największy projekt, promujący ideę bezpiecznego biegania, trenowania oraz kształtowania prawidłowych nawyków biegowych w Polsce. Zajęcia BiegamBoLubię to jedyna taka ogólnopolska akcja, w której uczestnicy mogą przychodzić i odbywać zajęcia na bezpiecznych bieżniach stadionowych.W tym roku z okazji 100lecia niepodległości, ma być aż 100 stadionów.

Idea

Na każdej bieżni będzie na was czekał profesjonalny trener (czasem nawet więcej niż jeden). Przez około 60-90 minut będzie prowadził zajęcia, które mają was rozwijać biegowo, sprawnościowo. Zajęcia są bezpłatne.

Dla kogo?

Dla każdego. Na zajęcia przychodzą zarówno początkujący jak i zaawansowani. Specyfika zamkniętego terenu, okólnej bieżni, pozwala na prowadzenie przez jednego trenera zajęć dla wielu różnych poziomów.

Kiedy i o której?

W tym roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnych grup, trenerzy wraz z uczestnikami, dobierają tak godziny i dni treningów, aby były one optymalne dla jak największej grupy osób. Większość zajęć odbywa się w soboty o godzinie 9:30 ale w wielu miastach są spore różnice, np w Warszawie, gdzie jest aż 5 lokalizacji, tylko w jednym miejscu zajęcia odbywają się w tym terminie, aż w trzech miejscach jest to poniedziałek.  Pełna lista lokalizacji i terminów jest jeszcze w przygotowaniu, Link do wersji tymczasowej.

Historia

9 lat temu program ruszył z inspiracji Adama Kleina z Bieganie.pl, Pawła Januszewskiego i Krzysztofa Łoniewskiego z Radiowej Trójki. Wtedy (w 2010 roku) wystartowały cztery lokalizacje: Warszawa (Adam Klein, Jacek Wichowski i Kuba Nowak), Kraków (Krzysiek Janik), Poznań (Jacek „Yacool” Książkiewicz) i Bielsko Biała (Jarek Gniewek). Dziś program prowadzony jest przez Fundację Wychowanie przez Sport i dziesiątki różnych trenerów z różnych miast.

Więcej szczegółów na stronie BiegamBoLubię.

Możliwość komentowania została wyłączona.