2 kwietnia 2018 Redakcja Bieganie.pl Sport

Maraton Podhalański 13 maja 2018 – po raz ostatni !


Przygotowania do IV edycji Maratonu Podhalańskiego idą pełną parą. Już za niecałe dwa miesiące, 13 maja odbędzie się najdłuższy asfaltowy bieg na Podhalu. Niestety… odbędzie się po raz ostatni!

Organizatorzy już 2 lata temu borykając się z problemami niskiej frekwencji i braku sponsorów zapowiadali, że bieg nie będzie miał kontynuacji w kolejnych latach. Jednakże III edycja w myśl przysłowia do „do trzech razy sztuka” miała miejsce.

Rok 2018 mimo usilnych starań i licznych akcji promocyjnych nie poprawił sytuacji organizatorów i na 2 miesiące przed imprezą zdecydowali ogłosić, że w maju 2018 na trasie Maratonu Podhalańskiego spotkamy się po raz ostatni.

Przypominamy, że Maraton Podhalański to połączenie biegu górskiego z biegiem ulicznym. Zawodnicy startują z Rynku w Nowym Targu, natomiast meta powstanie na estakadzie pod Gubałówką w Zakopanem! Cała trasa przebiega po nawierzchniach asfaltowych kolejnych miejscowości: Nowy Targ – Trute – Ludźmierz – Maruszyna Górna – Maruszyna Dolna – Szaflary – Bańska Niżna – Bańska Wyżna – Sierockie – Bustryk – Ząb – Nowe Bystre – Kościelisko – Zakopane. Zawodnicy pokonują ok. 990 metrów przewyższenia w trakcie podbiegów i ok. 720 metrów zbiegając.

Zawodnicy mają również możliwość wystartowania w biegu dodatkowym: Półmaratonie Podhalańskim. Zostanie on rozegrany na „drugiej połówce” Maratonu Podhalańskiego. Start w miejscowości Bańska Niżna. Meta na estakadzie pod Gubałówką w Zakopanem . Wymagająca i zapierająca dech w piersiach trasa półmaratonu to nasza propozycja dla osób, którzy nie czują się na siłach zmierzyć z pełnym maratonem.

Niezdecydowanych zachęcamy. To ostania szansa na zmierzenie się z najpiękniejszym 42,195 km na świecie! Zapisy na stronie: www.maratonpodhalanski.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.