7 grudnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Renato Canova nowym trenerem Ryana Halla


Renato Canova został nowym trenerem rekordzisty Stanów Zjednoczonych w półmaratonie – Ryana Halla. Amerykanin zdecydował związać się ze znanym włoskim trenerem po okresie eksperymentów, kiedy zdecydował, że sam dla siebie będzie trenerem.
Przypomnijmy, że Hall to świetny amerykański biegacz, który z powodzeniem radził sobie w rywalizacji z czarnoskórymi zawodnikami. Posiada bardzo wartościowe rekordy życiowe: 59:43 w półmaratonie i 2:06:17 w maratonie. Może pochwalić się także bardzo dobrym wynikiem 2:04:58 uzyskanym w Bostonie, na trasie gdzie rekordy nie są jednak uznawane za oficjalne.

Niestety ostatni rok był dla niego nieudany. Nie zdołał ukończyć biegu maratońskiego podczas Igrzysk w Londynie. Nie udało mu się także zbliżyć do swoich świetnych rekordów życiowych (w 2012 uzyskał 1:05:39 w półmaratonie i 2:09:30 w maratonie). Pasmo niepowodzeń skłoniło zawodnika do podjęcia współpracy z Canovą.

renato_mleko.jpg
Renato Canova (fot. Aleksandra Szmigiel)

O włoskim trenerze pisaliśmy już wielokrotnie. W naszym serwisie znajdziecie przede wszystkim dwa wywiady z Canovą: Renato Canova dla mensracing.com oraz 2.03.59 W MARATONIE TO ŁATWY REKORD – rozmowa z Renato Canovą, włoskim trenerem kenijskich mistrzów długich dystansów, a także teksty na temat trenigu: Renato Canova: Rozwój wytrzymałości siłowej Trening obwodowy i trening specyficzny Renato Canovy.

Źródło: innovationforendurance.msn.com, twitter.com/ryanhall3.

Możliwość komentowania została wyłączona.