7 grudnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Blisko 8 000 zgłoszeń na 8. Półmaraton Warszawski


8pmw_head.jpg


Zawrotne tempo zapisów

Lista startowa 8. Półmaratonu Warszawskiego zapełnia się w błyskawicznym tempie. Na 4 miesiące przed biegiem do udziału zapisanych jest blisko 8000 osób, a ponad połowa z nich ma już nadane numery startowe. Tylko przez ostatni tydzień formularz zgłoszeniowy wypełniło 1000 biegaczy. Limit miejsc startowych wynosi 9 tysięcy. Przypominamy, że otrzymanie miejsca startowego gwarantuje tylko dokonanie pełnej rejestracji – wypełnienie elektronicznego formularza oraz uiszczenie opłaty startowej (rejestracja na stronie www.polmaratonwarszawski.pl).

Pobiegnijmy Aleją Tomasza Hopfera

Podczas marcowego 7. Półmaratonu Warszawskiego ponad 800 osób podpisało wniosek Fundacji „Maraton Warszawski” o nadanie jednej z warszawskich ulic imienia Tomasza Hopfera – znakomitego biegacza, później dziennikarza i prezentera telewizyjnego, a przede wszystkim – promotora biegania. Akcja odniosła sukces: Rada Warszawy przegłosowała wniosek o nadanie głównej alei w parku Agrykola imienia twórcy Maratonu Warszawskiego. Już w najbliższą niedzielę, 9 grudnia, w przeddzień dwudziestej rocznicy śmierci dziennikarza, odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy. Wszystkich biegaczy zapraszamy w niedzielny poranek do wspólnej przebieżki Aleją Tomasza Hopfera. Spotykamy się o godz. 10:00, na ul. Agrykola przy wejściu do Łazienek Królewskich.

300 drużyn na liście Accreo Ekidenu

Do startu w IX Accreo Ekidenie zapisało się już blisko 300 zespołów. Podczas tegorocznej edycji biegu po raz pierwszy będzie można wziąć udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Sztafet Firmowych. Drużyna zgłaszana do tej rywalizacji musi składać się z pracowników jednej firmy, w tym przynajmniej dwóch kobiet. Przypominamy, że liczba miejsc jest jak zwykle ograniczona – w biegu może wziąć udział 400 zespołów.

* * *

infografika_8pw_2013.jpg

Możliwość komentowania została wyłączona.