14 lipca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Program 37. PZU Maratonu Warszawskiego


Znamy już program 37. PZU Maratonu Warszawskiego. Znajdą się w nim zarówno absolutne nowości – sztafeta maratońska, jak i zeszłoroczne hity – Młodzi Bohaterowie Narodowego. To będzie wyjątkowe podsumowanie biegowego sezonu. Oto szczegółowy plan na weekend 25-27 września 2015 roku.
Sztafeta maratońska
Zupełną nowością jest sztafeta maratońska przeprowadzona w nowatorskiej formule, sprawdzonej w największych maratonach świata. 27 września taki bieg odbędzie się w Polsce po raz pierwszy. Trzyosobowa sztafeta wystartuje i pokona całą trasę razem z uczestnikami Maratonu. To wspaniała możliwość dla osób, które dopiero oswajają się z myślą o przebiegnięciu królewskiego dystansu. W ten sposób można zamknąć sezon biegowy z przyjaciółmi, rodziną czy kolegami z firmy.  
Młodzi Bohaterowie Narodowego: biegi dziecięce 
Fundacja „Maraton Warszawski” stawia na dzieci. Edukacja młodych sportowców i zachęcanie dzieciaków do aktywności fizycznej to jedne z jej najważniejszych długofalowych celów.  Biegi dziecięce „Młodzi Bohaterowie Narodowego” w zeszłym roku cieszyły się tak dużą popularnością, że w tym sezonie postanowiono rozszerzyć ich formułę. Dzieciom poświęcona jest cała sobota! Do zabawy zaproszone są nawet maluchy z rocznika 2014! Dodano także kategorię dla juniorów. W ramach dziecięcej soboty odbędzie się także wielobój i mnóstwo dodatkowych atrakcji. Zapisy na biegi ruszają 10.07.2015 r. 
III Bieg Wegański 5K
Dla wszystkich, którzy chcieliby pobiec krótszy dystans jest także propozycja na sobotę. 26 września odbędzie się impreza partnerska: III Bieg Wegański na dystansie 5 km. Organizatorem jest: Run Vegan! Przy okazji biegu zaplanowane są wykłady i warsztaty dotyczące zdrowego stylu  życia i odżywiania. Organizatorzy serdecznie zapraszają nie tylko wegan!
Seminaria Miesięcznika Bieganie
Kilkanaście modułów tematycznych. Wykłady i warsztaty biegowe. Kilkunastu ekspertów z dziedziny fizjologii, żywienia, psychologii sportu, medycyny i zagadnień treningowych. Tak będą wyglądały Seminaria Magazynu BIEGANIE. W związku z dużym zainteresowaniem w tym roku formuła seminariów zostanie rozbudowana. Spotkania są otwarte i bezpłatne. Szczegółowy program podany zostanie w późniejszym terminie.
Bądźcie z nami w ten wyjątkowy weekend!

Więcej szczegółów i zapisy na imprezy towarzyszące: http://pzumaratonwarszawski.com/przedstawiamy-program-37-pzu-maratonu-warszawskiego

Możliwość komentowania została wyłączona.