New Balance 1080v12
 
2 kwietnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Poznaj trasę polskiej odsłony Wings for Life World Run


Już 3 maja po raz drugi odbędzie się globalny bieg Wings for Life World Run, którego polskim gospodarzem ponownie będzie Poznań. Dyrektor Sportowy biegu w naszym kraju, a zarazem redaktor naczelny Bieganie.pl – Adam Klein – z racji na obowiązki związane z pełnioną funkcją, sam nie będzie mógł wziąć udziału w biegu. Aby jednak poczuć namiastkę tego, z czym będą mierzyć się uczestnicy, wybrał się na trasę już teraz.

Polska odsłona biegu Wings for Life World Run rozpocznie się podobnie, jak w ubiegłym roku, na poznańskiej Malcie. To popularne wśród biegaczy miejsce, to zatem pierwszy punkt dla Adama Kleina, który wybrał się do stolicy Wielkopolski, by przetestować trasę. Dyrektor Sportowy, chciał osobiście nie tylko sprawdzić jedną z 35 lokalizacji biegu, ale także przybliżyć jej charakter i walory wszystkim, którzy już wkrótce wezmą udział w rywalizacji. 

Biegacze oraz osoby poruszające się na wózkach wyruszą z okolic Jeziora Maltańskiego w kierunku Mostu Królowej Jadwigi, by dalej dotrzeć do charakterystycznego centrum miasta (ok 6 kilometr trasy). To tam znajdują się Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Muzyczna i główny gmach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, a także Zamek, będący obecnie Centrum Kultury. Zawodnicy z pewnością rozpoznają także górujące nad placem – poznańskie krzyże i pomnik Mickiewicza. Jak mówi Klein, prawdopodobnie w tym miejscu będą już uczestnicy, kiedy dopiero wystartuje Samochód Pościgowy. Od tego momentu bieg z pewnością stanie się jeszcze bardziej emocjonujący!

777.jpg
Wings for Live World Run 2014

Zawodnicy będą uciekać przed metą w kierunku Ostrowa Tumskiego i dalej Ronda Śródka. To miejsce ma szczególne znaczenie dla ubiegłorocznego zwycięzcy biegu w Polsce – Grzegorza Urbańczyka. To właśnie do tego miejsca (ok 10 kilometr) w pierwszych założeniach miał dobiec Urbańczyk, ale wszystko potoczyło się inaczej i w efekcie pokonał dystans prawie pięciokrotnie większy. Teraz, po niemalże roku, razem z Adamem Kleinem, powrócił na trasę biegu, by wspominać najważniejsze jej etapy. 38 kilometr, to punkt, w którym swój bieg ukończyła Agnieszka Głąb będąc jednocześnie najlepszą zawodniczką wśród kobiet. Nagrodą za zwycięstwo w kraju była możliwość wyboru dowolnej trasy w tegorocznej edycji i oboje jednomyślnie wybrali lokalizację w australijskim Melbourne. 

Zdaniem Dyrektora Sportowego, Wings for Life World Run może być też doskonałą okazją do poznania malowniczej okolicy. Polska trasa została skategoryzowana jako „przyrodnicza” ponieważ krajobraz Wielkopolski pomimo, że nizinny urozmaicony jest rzekami, jeziorami, morenowymi wzgórzami i ogromnymi obszarami lasów. Na wysokości ok 30 kilometra biegacze miną Jezioro Kowalskie i dalej dotrą do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego. Ci, którzy rzetelnie przygotują się do biegu, będą mogli cieszyć się widokami malowniczego terenu Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. W okolicach Jeziora Lednickiego trasa zawraca w kierunku Poznania. Każda z 35 tras światowego biegu została przygotowana na dystans 100 kilometrów. Każdy sam zdecyduje, gdzie złapie go meta. 

4422.jpg
Wings for Live World Run 2014

* * *

Do biegu pozostało nieco ponad miesiąc. 

Przekazujemy pierwsze informacje logistyczne. Już teraz do udziału w biegu zarejestrowało się dwa razy więcej osób niż w ubiegłum roku! Bardzo się cieszymy i jednocześnie zachęcamy, by przyjazd do Poznania zaplanować nieco wcześniej, by spokojnie odebrać pakiet startowy. Zapraszamy do biura zawodów na poznańskiej Malcie już w przeddzień biegu – 2 maja (sobota), w godzinach: 10:00 – 21:00. Biuro zawodów będzie otwarte także w dniu biegu: 3 maja (niedziela), od 8:00 do 11:00. Prosimy jednak, by nie odkładać tego na ostatnią chwilę. W pakiecie startowym czekać na Ciebie będzie numer startowy z czipem oraz m.in. pamiątkowa bawełniana koszulka, podręczny ręcznik biegacza, frotka od Pumy, napoje oraz kupon na posiłek regeneracyjny. Kolejną porcję informacji organizacyjnych przekażemy w kolejnym newsletterze.

Wystartuj w drużynie Bieganie.pl

Podczas Wings for Life World Run możesz pokazać swoją przynależność do danego klubu, miejscowości, uczelni czy miejsca pracy. Wystarczy, że założysz swoją albo zapiszesz się do już istniejących drużyn. Już teraz zarejestrowało się ponad 1600 teamów, wśród nich znajdziesz: team "Wielkopolscy biegacze", team "Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie", team "Kobiety Biegają", team zrzeszajacy strażaków "Polish Firefighters" czy teamy Jerzego Skarżyńskiego, Beaty Sadowskiej, Agnieszki Więdłochy, Julii Torli, Adama Małysza czy Zbigniewa Bartmana "ZB9 Team". Jest też oczywiście Bieganie.pl !

Limit to 3000 zawodników.

Limit uczestników biegu w Polsce to 3 000, a gwarancją obecności na linii startu jest wniesienie opłaty startowej (w całości przeznaczanej na badania). Dlatego, jeśli jeszcze nie potwierdziłeś swojego udziału, albo chcesz zaprosić znajomych – nie zwlekaj z decyzją. Do dzieła! Do zobaczenia na starcie w Poznaniu! Chcesz być na bieżąco? Śledź "aktualności" na stronie biegu oraz wydarzenie na FB.