10 lipca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Pewne awanse naszych młodzieżowców


Pewny awans do dalszych faz rywalizacji uzyskali nasi faworyci startujący w Tallinie na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się m.in. Patrycja Wyciszkiewicz, Artur Kuciapski, Karolina Kołeczek i Patryk Dobek.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy rozpoczęły się w czwartek, 9 lipca. Już w pierwszym dniu zawodów doczekaliśmy się świetnego występu Patrycji Wyciszkiewicz. Polka w eliminacyjnym biegu na 400 m osiągnęła bardzo dobry wynik 51.62 (0.08 s. gorszy od rekordu życiowego), dający jej pewny awans do sobotniego finału z drugim wynikiem. 

Rezultat zawodniczki Olimpii Poznań jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie i jednocześnie nowym rekordem Polski w kategorii młodzieżowej, który daje jej prawo do indywidualnego występu na mistrzostwach świata w Pekinie (minimum wynosi 51.75).

W ślady Wyciszkiewicz poszli także inni nasi zawodnicy, którzy swoje starty w Estonii rozpoczęli w piątek. Najpierw pewny awans do półfinałowego biegu na 100 m przez płotki zapewniła sobie Karolina Kołeczek (13.18 – drugi wynik eliminacji), kilkadziesiąt minut później w równie dobrym stylu awans do półfinałów na 800 m zapewnili sobie Artur Kuciapski (1:49.29) i Karol Konieczny (1:49.61), natomiast na koniec pierwszej sesji drugiego dnia zawodów kwalifikację do dalszej fazy rywalizacji zagwarantowali sobie nasi płotkarze startujący na 400 m: Agnieszka Karczmarczyk (58.50) i Patryk Dobek (49.83 – najlepszy czas eliminacji).

Co nasi zawodnicy powiedzieli po swoich biegach?

– Bieg był dobry, atmosfera na stadionie jest bardzo miła, jednak pogoda mogłaby być lepsza – Karolina kołeczek,

– Moim planem był bieg za grupą i wykorzystanie mojego mocnego finiszu. Z niecierpliwością czekam na bardzo dobry rezultat, choć nie będzie to łatwe by osiągnąć cel – Artur Kuciapski.

– Czuję się bardzo dobrze. Ostatnie 200 m było bardzo szybkie. Jutro muszę dać z siebie wszystko by dostać się do finału – Karol Konieczny.

– Pierwsza runda była dobra, choć drugi tor nie jest najlepszy. Mam nadzieję, że w finale dostanę tor 5 lub 6. Pogoda jest zła, ale atmosfera bardzo miła – Patryk Dobek.

0W5A3604

Dodajmy, że w czwartek odbył się pierwszy biegowy finał z udziałem naszego reprezentanta. Paweł Szostak, który wystartował w biegu na 10000 m zajął w nim 16 miejsce (czas 30:52.81). Po samotnym biegu złoty medal wywalczył Kenijczyk startujący w barwach Turcji – Ali Kaya, który zdecydowanie poprawił rekord mistrzostw – 27:52.38 (drugiego zawodnika wyprzedził o minutę!).

Przypominamy, że rywalizację młodzieżowców można na żywo śledzić w internecie na stronie: http://www.eurovisionsports.tv/ea/index.html

Wyniki na żywo dostępne są tutaj: http://www.european-athletics.org/

Medale na Uniwersjadzie

Poza Tallinem nasi młodzi zawodnicy biorą udział także w Uniwersjadzie, która odbywa się w Korei Południowej. Tam pierwsze medale w konkurencjach biegowych wywalczyły nasze sprinterki.

Z bardzo dobrej strony w biegu na 400 m przez płotki zaprezentowały się Joanna Linkiewicz i Emilia Ankiewicz. Obie zajęły dwie pierwsze pozycje zdobywając tym samym złoty i srebrny medal! 

Dodatkowo wynikiem 55.62 Linkiewicz wyrównała własny rekord życiowy i potwierdziła minimum na mistrzostwa świata w Pekinie, zaś Ankiewicz czasem 56.55 ustanowiła swój najlepszy wynik w karierze.

Dobry występ w biegu płaskim na 400 m zanotowała także Małgorzata Hołub. Zawodniczka Bałtyku Koszalin była druga z czasem 51.93 – najlepszym w tym sezonie. Szóstą pozycję w finale 400 m zajęła Justyna Święty (52.44).

Wyniki z uniwersjady można śledzić tutaj: http://www.gwangju2015.com/info/

Możliwość komentowania została wyłączona.