2 października 2008 Redakcja Bieganie.pl Sport

Odżywki z PaPu


Bieganie.pl prezentuje Firmę PaP, która może zainteresować wszystkich sportowców nowymi rodzajami odżywek. Firma PaP powstała z inicjatywy Rafała i Łukasza Mika. Zajmuje się dystrybucją i sprzedażą odżywek takich firm jak Science in Sport, a także Gaiam, których produkty: GO bar-batony energetyczne, żele energetyczne GO gel Smart oraz urządzenie do poprawy oddechu podczas wysiłku – Power Breathe, nie są dostępne na polskim rynku.

O nowej linii odżywek rozmawiamy z Łukaszem Miką.

Opowiedz nam o sobie, ile lat trenujesz lekkoatletykę, jak zaczęła się Twoja współpraca z firmą SIS?

Moja przygoda z treningami zaczęła się jak miałem 13 lat. Namówił mnie do nich starszy brat. Nigdy nie sądziłem, że tak długo będę związany z tą dyscypliną sportu, ale może właśnie tu tkwi siła biegania? Mam nadzieję, że jeszcze nie jeden rok przyjdzie mi trenować siebie, ale i także innych. Współpraca z Firmą SiS i Power Breathe jest bardzo zbliżona do początków mojego trenowania, gdyż zdarzyło się podobnie, bo brat mnie do tego namówił . Musiał on niestety opuścić granice naszego kraju w poszukiwaniu pracy no i w konsekwencji powrócił jako przedstawiciel dwóch firm tj. SiS oraz Power Breeathe. Mój udział w tym przedsięwzięciu był taki, że zająłem się zarejestrowaniem firmy w naszym kraju i rozpoczęciem sprzedaży.

a902_524.jpg
Łukasz Mika

Czym różni się SIS od innych firm z odżywkami dla sportowców?

Firma Science In Sport posiada dużą gamę produktów, które są porównywalne z innymi markami. Na uwagę jednak zasługują żele energetyczne Go gel, o lekkiej konsystencji, które dostarczają szybkiej dawki węglowodanów, nie podrażniają gardła, są lekkie dla żołądka, a co najważniejsze, nie trzeba ich popijać wodą. Jest to produkt, którego nie posiada żadna inna firma. Można zabrać ze sobą takie żele na dłuższą wyprawę, nie martwiąc się o wodę, którą trzeba je popić.

Wprowadzacie nowy produkt – Power Breathe. Opowiedz w skrócie czytelnikom o jego największych zaletach. Jak sądzisz, czy ma on szansę na powodzenie w Polsce? Jak wygląda jego sprzedaż zagranicą?

Power Breathe to całkiem ciekawe urządzenie, które poprawia wydolność płuc poprzez krótki trening mięśni międzyżebrowych. Wystarczy wykonać 2 razy dziennie, rano i wieczorem po 30 wdechów. Power Breathe sprawia, że łatwiej możemy nabrać głębsze wdechy, a co za tym idzie bardziej dotlenić organizm. Jest to spowodowane treningiem rezystancji, czyli oporu jaki musimy pokonać podczas treningu przyrządem Power Breathe, podczas wdechu powietrza. Poza granicami naszego kraju PB jest używany nie tylko przez osoby uprawiające trening sportowy na najwyższym poziomie, ale także przez ludzi dla których sport jest formą urozmaicenia monotonii życiowej. Najistotniejszą informacją będzie może fakt, że przyrząd Power Breathe jest także używany przez osoby chore na astmę. Więc wniosek nasuwa się taki, że jeśli choremu pomoże to zdrowemu na pewno nie zaszkodzi. Myślę, że Power Breathe przyjmie się także w Polsce, lecz wiadomo, że aby przyrząd przekonał do siebie wszystkich swoim pozytywnym działaniem, potrzeba więcej czasu.

a902_pb.jpg
Power Breathe

Co jest „hitem sprzedaży” w waszej firmie?

Nie ukrywam, że jesteśmy bardzo mile zaskoczeni faktem sprzedaży wszystkich produktów, które posiadamy w naszym asortymencie. Bardzo dobrze sprzedają się wyżej wspomniane Go gel – SiS , batony energetyczne także nie odbiegają z wynikami sprzedaży. W obecnej chwili zaopatruję także jeden z klubów polskiej Ekstraklasy, Odrę Wodzisław, w produkty takie jak
Go electrolyte, PSP 22 Energy , Rego Recovery, więc też są to dobrze sprzedające się odżywki.
Nie można byłoby tu zapomnieć o Power Breathe, który ma już także duże grono zwolenników, jak np Radosław Kłeczek i Adam Dobrzyński. Mógłbym wymieniać jeszcze szersze grono sportowców, ale nie o to chodzi, aby wiedzieć kto tego używa, ale także dołączyć do grona tych osób.

Jak sądzisz, czy sportowcy w dzisiejszych czasach mogą obejść się bez odżywek? Jakie mają one znaczenie w wyczynowym treningu?

Co do tego to już teraz wiadomo że bez odpowiedniej diety i suplementów nie jesteśmy w stanie uporać się z ciężarem treningu sportowego. Regeneracja organizmu jest bardzo ważna, nie wspominając o paliwie czyli uzupełnianiu węglowodanów podczas treningu (PSP Energy). Im szybciej dostarczmy węglowodany, białko i minerały do organizmu, tym szybciej jesteśmy w stanie podjąć kolejny wyczerpujący trening.

Czy wasza firma współpracuje z lekkoatletami?

Współpraca w środowisku lekkoatletycznym rozpoczęła się dopiero w tym roku, gdyż wcześniej prowadząc sam firmy podczas nieobecności brata nie posiadałem wystarczającej ilości czasu by wystawiać się na zawodach biegowych. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni zainteresowaniem jakie nasze produkty osiągnęły właśnie w tej dyscyplinie sportu. Na chwilę obecną współpracujemy z paroma bardzo znanymi osobami uprawiającymi tą dyscyplinę. Jest to między innymi Radosław Kłeczek, Adam Dobrzyński . Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie się dalej tak dobrze układała i grono naszych zwolenników zwiększy swoją liczebność.

a902_go.jpg
Batony GO Bar

Możliwość komentowania została wyłączona.