18 marca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Nowy termin i zapisy na Bieg Ultra Granią Tatr


Zwycięzcą konkursu w którym do wygrania był pakiet startowy do Biegu Granią Tatr został Tomasz Świderek. Gratulujemy.

Już w poniedziałek 18 marca o godzinie 12 ruszą zapisy na pierwsze zawody ultra Bieg Granią Tatr. Po wielu dniach oczekiwania możemy ogłosić, że zawody odbędą się, ale w nowym terminie 17 sierpnia 2013 r. Trasa pozostaje bez zmian – z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej przez Rakoń, Wołowiec do Hali Ornak, Czerwone Wierchy, Kasprowy, Halę Gąsienicową, Krzyżne, Dolinę Pięciu Stawów, Polanę Waksmundzką, Nosalową Przełęcz aż do mety w Kuźnicach: 70 km i 5000 m podbiegów. Takiego biegu w Polsce jeszcze nie było…

tatrykonkurs
 Regulamin konkursu:
1. Konkurs potrwa od 15 marca, godz. 00:00 do 17 marca, godz. 20:00,
2. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić ankietę odpowiadając na wszystkie pytania i podając swoje dane,
3. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która poprawnie udzieli odpowiedzi na pytanie nr 6 lub będzie najbliższa poprawnej odpowiedzi,
4. W przypadku takich samych odpowiedzi wygrywa osoba, która swój głos oddała jako pierwsza,
5. Jedna osoba może oddać jeden głos,
6. W sprawach spornych decydujący głos posiada redakcja bieganie.pl.

Limit na przebiegnięcie trasy wynosi 17h, a w zawodach mogą wystartować tylko osoby, które przebiegły bieg górski na minimalnym dystansie 25 km lub bieg na orientację (także w górach) 40 km. Każdy zawodnik musi nieść ze sobą wyposażenie obowiązkowe, m.in. folię NRC, czołówkę czy bandaż elastyczny, a na trasie będzie miał dostęp tylko do dwóch punktów odżywczych z napojami i przekąskami (Schroniska na Hali Ornak i Murowaniec). Aby zapobiec przedłużeniu się zawodów do nocy, w trzech punktach ustanowiono limity czasowe, po których przekroczeniu nie można kontynuować biegu. Ci, którzy przybiegną na metę zostaną uhonorowani medalami i koszulkami „finiszera”.

Start zawodów nastąpi między 4 a 4.30 rano w czterech grupach 50-osobowych na terenie Wspólnoty 8 Wsi. Wiosną przygotujemy informacje dla kibiców – w które miejsca na szlaku zalecamy wyjście i o której godzinie. Przypominamy, że na terenie TPN nie wolno przebywać po zmroku. Wkrótce także rozpoczniemy nabór wolontariuszy i mamy nadzieję, że znajdzie się wśród nich wielu biegaczy z całej Polski, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w zawodach.

Miło nam poinformować, że opiekę medialną nad zawodami objęły portale Bieganie.pl  i Trail.pl oraz redakcja Teleexpressu, a sponsorem generalnym biegu jest Lotto. W trakcie trwania zawodów w Internecie będzie dostępna mapa trasy, na której na żywo będzie można śledzić pozycję kilkunastu wybranych zawodników i zawodniczek. Dzięki nadajnikom GPS przebieg ich trasy będzie widoczny także dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć do Zakopanego .
pa dziernik 12 110male
Zawody odbędą się przy współpracy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
Zapraszamy do kibicowania i do zobaczenia w Tatrach. Więcej informacji na stronie www.graniatatr.pl.

trasa dlugamale

profilmale

Możliwość komentowania została wyłączona.