3 listopada 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Nocny Bieg PoZdro z okazji XXIV Światowego Dnia Cukrzycy!


Już 14 listopada będziemy jak co roku obchodzić Światowy Dzień Cukrzycy. Ma on na celu zwiększenie świadomości ryzyka cukrzycy i rosnącego zagrożenia dla zdrowia, jakie ta choroba za sobą niesie w obecnych czasach. W związku z tym będzie organizowanych wiele ciekawych spotkań, wydarzeń i imprez, w tym jedna szczególna-charytatywny Wielki Nocny Bieg PoZdro Fundacji Medicover.

Myślą przewodnią 24 Światowego Dnia Cukrzycy jest „Zdrowy styl życia i cukrzyca: „Zdrowe żywienie jest prawem, nie przywilejem. Działajmy już dziś, by zmienić jutro”.

Północ i silent disco

Wyjątkowość tego biegu wynika z kilku elementów. Pierwszym jest godzina rozgrywania zawodów czyli północ, gdyż Bieg PoZdro otwiera Światowy Dzień Cukrzycy w Polsce. Nocna pora jest również idealnym tłem dla kolejnych składowych biegu, który jest organizowany jako flash run w systemie silent disco. Czyli jak najbardziej kolorowi i widoczni uczestnicy, bawiący się w środku nocy, ale nie zakłócający ciszy i nie burzący ładu i spokoju otoczenia. A wszystko w miejscu na co dzień niedostępnym dla biegaczy czyli w tym roku Plac Piłsudskiego, a w ubiegłym Rondo Dmowskiego.

Unikatowa jest również formuła zawodów, czyli dwie drużyny po 300 osób na dwóch trasach o kształcie okręgu-symbolu walki z cukrzycą, rywalizujące o jak największy udział w podział środków, zebranych z opłaty startowej na rzecz Fundacji Diabeciaki oraz Poradni Diabetologicznej w Instytucie Matki i Dziecka.

Dlaczego warto przyjść w nocy z 13 na 14 listopada na Plac Piłsudskiego w Warszawie opowiada Prezes Fundacji Medicover Marcin Radziwiłł:

– Po pierwszym biegu, który organizowaliśmy rok temu dostaliśmy mnóstwo pytań czy to powtórzymy. A my postanowiliśmy dołożyć coś więcej i stworzyć bieg jakiego w Polsce jeszcze nie było. Stąd pomysł na flash run. Chcemy nieco pokolorować życie potrzebujących osób i świecić przykładem dlatego będzie mnóstwo świateł, fluorescencyjnych farb i odblasków. Każdy uczestnik otrzyma również na czas biegu słuchawki tak aby przez 24 minuty rywalizacji bawić się w rytmie muzyki oraz mieć kontakt ze spikerem, który również szykuje niespodzianki. Środki zebrane z wpisowego będą podzielone proporcjonalnie do sumy kilometrów, jakie wybiegają uczestnicy dla swojej drużyny. Dzięki pomiarowi elektronicznemu będzie można na żywo śledzić wyniki i dokonywać ewentualnych korekt w strategii. Nie będzie nagród indywidualnych, tylko drużynowa walka dobra z dobrem gdzie zwycięzcami i tak będą potrzebujące dzieciaki. Zapowiada się super zabawa, a obie drużyny mogą liczyć również na wsparcie gwiazd sportu i nie tylko. W tym biegu nie ogranicza nas nic poza wyobraźnią i liczbą słuchawek.

Więcej szczegółów i możliwość rejestracji znajdziecie pod adresem: www.po-zdro.pl/bieg/

A tak biegaliśmy i bawiliśmy się w zeszłym roku:

Program PoZdro! jest pięcioletnim programem profilaktycznym obejmującym badania przesiewowe, opiekę specjalistyczną i program edukacyjny skierowane do uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych i ich rodzin. W ramach Programu organizowane są także zajęcia sportowe z gwiazdami sportu oraz Lekcje Multimedialne PoZdro!, które bezpłatnie udostępniane są każdej chętnej placówce. Program jest w pełni realizowany przez Fundację Medicover. Celem Programu jest poprawa stanu zdrowia uczniów poprzez zmniejszenie ryzyka wystąpienia cukrzycy, zwłaszcza typu 2, do której przyczynia się między innymi niezdrowy styl życia.

Możliwość komentowania została wyłączona.