4 listopada 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Kalendarz biegowy zdominowany przez biegi niepodległościowe


11 listopada w naszym kraju obchodzi się Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wielu biegaczy bierze udział w organizowanych w tym czasie biegach ulicznych. Największy z nich od ponad 25 lat organizowany jest w Warszawie. 

W tegorocznym Biegu Niepodległości w Warszawie może wystartować aż 15 tysięcy osób. Limit miejsc został bardzo szybko wyczerpany co pokazuje, że popularność biegania wcale nie maleje. Co więcej już 11 listopada możemy cieszyć się z frekwencyjnego rekordu Polski, ponieważ dotychczas biegiem z największą frekwencją był tegoroczny 10. PZU Półmaraton Warszawski, który ukończyło 12958 osób.

W Warszawie zawodnicy będą mieli do pokonania szybką, atestowaną 10-kilometrową trasę. Jej początek i zarazem koniec zlokalizowany będzie na Al. Jana Pawła II na wysokości ul. Stawki. Start do biegu przewidziano na godzinę 11:11.

Wszyscy zawodnicy, którym uda się ukończyć bieg otrzymają ciekawe medale, których wzór można zobaczyć poniżej.

lewa min

Rekord frekwencji paść może także w Gdyni, gdzie organizowany jest Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim. Ubiegłoroczną, rekordową edycję ukończyło 6629 osób, w tym na liście startowej znalazło się 7374 nazwiska. 

W Gdyni także zawodnicy startować będą na 10-kilometrowym trasie, na tej samej, na której rywalizowali także podczas trzech poprzednich biegów rozgrywanych w ramach Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych – Biegu Urodzinowym, Biegu Europejskim i Biegu Świętojańskim. Bieg Niepodległości będzie zwieńczeniem Grand Prix i okazją do otrzymania czwartego medalu, który wraz z pozostałymi, po złożeniu, stworzy figurkę podium wraz z trzema uczestnikami.

W przeciwieństwie do biegu w Warszawie, gdzie zapisy do biegu zostały zamknięte, w Gdyni spóźnialscy będą mieli jeszcze ostatnią szansę na start. Należy być jednak czujnym, ponieważ do kupienia będzie zaledwie 150 pakietów startowych, które dostępne będą 10 listopada (wtorek) w Biurze Zawodów mieszczącym się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu. Cena takiego pakietu to 100 zł.

Pozostałe biegi niepodległościowe

Poza biegami w Warszawie i Gdyni w całej Polsce, już od 7 listopada odbywać się będzie wiele innych biegów niepodległościowych. Do największych i najbardziej znanych należą biegi w Goleniowie, Luboniu, Łodzi, Łubiance, Obornikach czy Rzeszowie. Do kilku z nich wciąż można się zapisać.

niepodleglosci.png

Zapisy prowadzone są jeszcze m.in. do XXVII Goleniowskiej Mili Niepodległości, która w swoim programie, zgodnie z nazwą, zawiera bieg na dystansie 1 mili, a także bieg na 10 km rozgrywany pod nazwą Bieg Gaz-System S.A.. Chęć uczestnictwa w biegach można zgłosić wypełniając formularz na stronie: http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/zgloszenie.php?LP_impr=25

W obu biegach organizowanych w Goleniowie co roku startuje kilku czołowych polskich zawodników. Na krótszym dystansie od kilku sezonów najlepszy jest Marcin Lewandowski, który w Goleniowskiej Mili triumfował już sześciokrotnie (więcej zwycięstw na swoim koncie ma jedynie Leszek Zblewski).

Dotychczas do biegów w Goleniowie zgłosiło się ponad 1200 osób (limit na 10 km wynosi 1200 osób, na milę 200 osób). Podobną frekwencją mogą pochwalić się biegi w Luboniu (osiągnięto limit zgłoszeń 1500 osób) i Rzeszowie (ponad 1400 zgłoszonych, w tym prawie 1100 z opłaconym startowym).

Pełną listę imprez organizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości znajdziecie w kalendarzu biegowym: http://kalendarzbiegowy.pl/event

Możliwość komentowania została wyłączona.