12 kwietnia 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

New Balance wprowadza do sprzedaży pierwsze buty drukowane w technologii 3D


Firma New Balance z dumą przedstawia pierwszy na świecie model biegowy z podeszwą wyprodukowaną przy pomocy drukarki 3D. Dokładnie 15 kwietnia na rynku pojawią się 44 pary modelu Zante. Liczba 44 par nie jest przypadkowa. Właśnie o tylu lat Jim Davis jest w posiadaniu firmy New Balance (spółkę kupił w 1972 roku). Model dostępny będzie w cenie 400$ w sklepie www.newbalance.com i w salonie New Balance w Bostonie.
„New Balance jest w absolutnej czołówce firm wykorzystujących druk 3D do tworzenia swoich produktów. Ta ekscytująca i innowacyjna technologia została wykorzystana, aby dostosować produkt do potrzeb sportowców. Wysoka pozycja firmy w dziedzinie zarówno produkcji jaki i sprzedaży obuwia, daje możliwość przedstawiane światu pierwszej podeszwy wyprodukowanej w technologii 3D. Nowa generacja Zante pokazuje siłę projektowania oraz innowacyjność marki.”
Dzięki współpracy z 3D Systems oraz wykorzystaniu najnowszego proszku elastomerowego DuraForm® Flex TPU, New Balance poczyniło ogromne postępy w wykonywaniu drukowanych części do konstrukcji obuwia biegowego. Nowa podeszwa, posiadająca strukturę plastra miodu, wykorzystuje korzyści płynące z technologii druku 3D oraz innowacyjne materiały, aby osiągnąć równowagę pomiędzy elastycznością, siłą, wagą i trwałością. Wewnątrz podeszwy znajdują się setki małych otwartych komórek, zapewniających amortyzację podczas użytkowania obuwia. Do produkcji podeszwy środkowej New Balance wykorzystuje metodę selektywnego spiekania laserowego (SLS) – jest to proces, podczas którego nowe materiały proszkowe zmieniają się w stałe sekcje, warstwa po warstwa, przy użyciu lasera. Proszek DuraForm® Flex TPU daje otrzymanym elementom wcześniej nieosiągalną kombinację siły i elastyczności, która jest idealna dla obuwia startowego.

Możliwość komentowania została wyłączona.