nowy jork
26 października 2023 Redakcja Bieganie.pl Sport

Maratoński weekend w Nowym Jorku. Silne Mistrzostwa USA na 5 kilometrów


Maraton w Nowym Jorku rozgrzeje kibiców do czerwoności, jednak to niejedyna okazja do świętowania. Dzień przed rozegraniem jednego z największych biegów na świecie w Nowym Jorku odbędą się Mistrzostwa USA w biegu na 5 kilometrów, w którym weźmie udział wielu znakomitych biegaczy.

Organizatorzy ogłosili, że w składzie biegu na 5 kilometrów, który odbędzie się 4 listopada, znajdzie się pięciu olimpijczyków oraz czterech zawodników, którzy rywalizowali w tegorocznych Mistrzostwach Świata w lekkiej atletyce, które odbyły się w Budapeszcie. Wydarzenie odbędzie się na środkowym Manhattanie. W sumie do wygrania będzie pula nagród w wysokości 79500 dolarów!

W biegu kobiet o trzeci z rzędu tytuł powalczy Weini Kelati. W ostatnich dwóch latach biła jednocześnie rekordy trasy (15.18 w 2021 roku oraz 15.15 w 2022 roku). Oprócz niej zobaczymy mistrzynię kraju w biegach przełajowych Keirę D. Amato czy olimpijkę Courtney Frerichs. Na listach startowych są cztery zawodniczki, które biegały na bieżni poniżej 15 minut na 5000 metrów.

W biegu mężczyzn jednym z faworytów będzie Woody Kincaid, który jest mistrzem USA w biegu na 10000 metrów, a także rekordzistą USA na 5000 metrów w hali. Jego najgroźniejszym przeciwnikiem będzie mistrz olimpijski Matthew Centrowitz, a także wielu innych bardzo szybkich zawodników. W sumie na liście startowej jest aż dziesięciu zawodników z rekordem życiowym na 5000 metrów poniżej 13:30.

Oprócz biegów mistrzowskich odbędą się również biegi amatorskie. We wszystkich ma wziąć udział nawet 10000 zawodników.

Na trasie biegu pojawi się również ekipa bieganie.pl, która dzięki marce New Balance będzie relacjonowała weekendowe wydarzenia z Nowego Jorku.

ogloszenie fhd
Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal
8 miesięcy temu

Super!