new balance 880
 
22 listopada 2007 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mo Farah nie obroni tytułu mistrza Europy w biegach przełajowych


mo524.jpg

Brytyjski długodystansowiec – Mohamed Farah nie obroni tytułu mistrza Europy w biegach przełajowych wywalczonego w ubiegłym roku, we włoskiej miejscowości San Giorgio su Legnano. Zawodnik w dalszym ciągu zmaga się z kontuzją pachwiny i z tego względu zrezygnował ze startu w grudniowych mistrzostwach, które odbędą się w Toro (Hiszpania).

Srebrny medalista Mistrzostw Europy w biegu na 5000m z Göteborga tym samym zrezygnował także z udziału w sztafecie maratońskiej Ekiden, która w najbliższy weekend odbędzie się w Chibie, w Japonii, a w której wystartują także nasi reprezentanci.

Jestem zawiedziony takim obrotem sprawy, ale przyszły rok i przygotowania do Igrzysk Olimpijskich są dla mnie zdecydowanie ważniejsze i mają pierwszeństwo w podejmowaniu tak ważnych decyzji – mówił Farah – Obecnie wszystko zmierza w dobrym kierunku i niedługo powinienem wznowić normalne treningi, jednak z uwagi na duże ryzyko odnowienia się kontuzji, nie poganiam procesu leczenia.

Urodzony w Somalii, 24-letni Farah w przyszłym roku swoje przygotowania do olimpiady planuje rozpocząć od styczniowego obozu kadry narodowej Wielkiej Brytanii w Republice Południowej Afryki.

Źródło: BBC Sport.