6 września 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mistrzostwa Polski w Półmaratonie w Pile

trojka pila 540

Zakończył się XX Międzynarodowy Półmaraton w Pile w ramach którego rozegrane zostały także Mistrzostwa Polski. Bieg ukończyła rekordowa liczba 1721 zawodników (wzrost o 17%). Zwycięzcą w kategorii OPEN został Cosmas Mutuku Kyeva z Kenii, na drugim miejscu przybiegł i Mistrzem Polski został Michał Kaczmarek, trenujący pod skrzydłami Grzegorza Gajdusa. Nieco zaskakujące było miejsce trzecie (i drugie w Mistrzostwach Polski) bo zajął je Błażej Brzeziński, który pokonał bardziej utytułowanych kolegów: Artura Kozłowskiego i Michała Smalca. (tak wyglądała relacja LIVE)

cosmas flyes
Cosmas Kyeva

kaczmar pila
Michał Kaczmarek

Wśród Pań wygrała i po raz trzeci z rzędu Mistrzynią Polski została podopieczna Jerzego Skarżyńskiego Agnieszka Gortel. Druga była debiutująca w półmaratonie Agnieszka Ciołek a trzecia zawodniczka z Japonii Yuko Watanabe. Poniżej wyniki. Zapraszamy do wysłuchania skrótów rozmów z Agnieszką Gortel, Cosmasem Kyevą i Michałem Kaczmarkiem. Więcej zdjęć w poniedziałek wieczorem.