gos
5 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mateusz Gos mistrzem Polski w biegu na 10 kilometrów

Mateusz Gos kontynuuje znakomitą passę. Tydzień po zdobyciu tytułu mistrza Polski na dystansie 5000 metrów tym razem nasz reprezentant zwycięża w Mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 10 kilometrów, rozgrywanych tradycyjnie w ramach Biegu św. Dominika w Gdańsku. Na podium znaleźli się jeszcze Mateusz Kaczor oraz Kamil Jastrzębski.

Od początku w czołówce biegu znajdowało się czterech zawodników: Andrzej Rogiewicz, Kamil Jastrzębski, Mateusz Gos oraz Mateusz Kaczor. Pierwszy z prowadzącej grupy zaczął odstawać Rogiewicz, a w połowie dystansu w walce o medale pozostało już trzech prowadzących. Na dwa okrążenia przed metą różnice między zawodnikami były nieznaczne, a na ostatnie okrążenia ramię w ramię wbiegało już tylko dwóch Mateuszów z Radomia.

Na ostatnim okrążeniu najszybszy okazał się Mateusz Gos, który z czasem 29 minut i 37 sekund został Mistrzem Polski. To kolejny sukces 21-letniego zawodnika, który w ubiegłym tygodniu wygrał również bieg na 5000 metrów w ramach Mistrzostw Polski, uzyskując 13:54.59. Na drugim miejscu w Gdańsku finiszował Mateusz Kaczor z czasem 29.43, a na trzecim Kamil Jastrzębski.