30 lipca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Marcin Świerc – raport treningowy: został tylko tydzień!


Do Mistrzostw Świata w długodystansowym biegu górskim (3 sierpnia), które odbędą się w Polsce zostało już tylko kilka dni! Jak wyglądają bezpośrednie przygotowania naszego faworyta – Marcin Świerca? Odsłaniamy kulisy treningu mistrza, który ostatnie chwile przed startem spędza na obozie bieganie.pl.

marcin swierc 01

W każdym tygodniu Marcin opisuje nam, m.in. ile i jak biegał przez minione 7 dni oraz odpowie na wybrane przez redakcję pytanie czytelnika. Możecie je zadawać na naszym forum – TUTAJ

Marcin Świerc. Raport tygodniowy. 29 lipca. 

  • Bieganie – 90 km (przewyższenie ok. 1000 metrów)
  • Rower – 20 km

 
To już ostatnie dni do startu…

Poprzedni tydzień spędziłem w domu, odpoczywałem po festiwalu. Trenowałem na „starych” trasach, piękne tereny leśne dają odpoczynek dla nóg oraz głowy… Od soboty jestem w Szklarskiej Porębie na obozie serwisu bieganie.pl. Zapowiada się bardzo fajny czas z ciekawymi ludźmi. Nie myślałem czy nawet nie śniłem, że mogę być trenerem razem z Grzegorzem Gajdusem – legendą polskiego maratonu.

Jestem tydzień przed Mistrzostwami Świata. Aklimatyzacja trwa…

marcin swierc 02

Pytanie od czytelnika Bieganie.pl:

Witam. Marcinie przygotowuję się do biegu Granią Tatr… Na miejscu będę już 2 tygodnie wcześniej. Jak przepracować ten okres, aby forma była na 17 sierpnia? Jakie długości treningów robić? Na co zwrócić szczególną uwagę?


Odpowiedź Marcina Świerca:

Przede wszystkim liczy się umiar… Jesteś 2 tygodnie wcześniej, jednak w ten okres nie nadrobisz swoich braków treningowych. Ostrożnie z górami… trzeba ogromnej pokory dla nich. Niech Twój kilometraż w pierwszym tygodniu nie różni się zbytnio od dotychczasowego, możesz wybierać się na trasę, ale ostrożnie, niech to będą wycieczki luźne, marszobiegi. Nie zbiegaj jak szalony, bo „załatwisz” strasznie mięśnie , a czas regeneracji może trwać długo i możesz nie zdążyć na sam bieg. 

W ostatnim tygodniu niech Twój kilometraż zimniejszy się o połowę w stosunku do tygodnia poprzedniego. Już nie zwiedzaj trasy. Polecam w ostatnim tygodniu skupić na regeneracji i zbieraniu sił. Nie wychodź już też w wysokie góry. Biegaj na drodze pod Reglami, wybieraj doliny. Idź na basen, spaceruj. Poświęć ten czas dla rodziny.

W takim razie 3mam kciuki i do zobaczenia 17 sierpnia na starcie 😉 

Możliwość komentowania została wyłączona.