29 lipca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wycieczka biegowa Świeradów-Zdrój – Szklarska Poręba


Drugi dzień treningowy na obozie bieganie.pl w Szklarskiej Porębie to przede wszystkim wycieczka biegowa na trasie Świeradów-Zdrój – Szklarska Poręba. Nie zabrakło także ćwiczeń sprawnościowych, rozciągania oraz wykładu na temat zastosowania różnych intensywności w treningu interwałowym.

przeczytaj relację z pierwszego dnia: Rozpoczął się obóz biegowy bieganie.pl

P1000030 1

Kolejny dzień treningowy rozpoczął się już o godzinie 7:30. O wczesnej porze, jeszcze przed śniadaniem, liczna grupa obozowiczów wybrała się na rozruch. Krótki bieg i kilka ćwiczeń sprawnościowych sprawiły, że uczestnicy w najlepszy możliwy sposób przygotowali własne organizmy na cały aktywny dzień.

Ten upłynął nam przede wszystkim na wycieczce biegowej, która stanowiła dziś trening zasadniczy. 40 biegaczy, podzielonych na 4 grupy, pokonało ok. 20-kilometrową trasę z Świeradowa-Zdroju do Szklarskiej Poręby w dobrym zdrowiu, a trzeba przyznać, że nie było to łatwe zadanie, gdyż w górach panowała wysoka wilgotność.

Po głównym treningu, obiedzie i krótkim odpoczynku biegacze ruszyli na kolejny trening. Tym razem zawodnicy pod okiem trenerów: Grzegorza Gajdusa i Krzysztofa Janika wykonywali ćwiczenia rozciągające, a także sprawnościowe wzmacniające brzuch, grzbiet, ramiona i klatkę piersiową.

Dzień zakończył wykład na temat zastosowania różnych intensywności w treningu interwałowym. Pełnił on rolę przygotowania merytorycznego do jutrzejszego treningu porannego. 

Możliwość komentowania została wyłączona.