30 lipca 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Katowice pobiegną w Business Run 2013


15 września wystartuje pierwsza edycja charytatywnego biegu Katowice Business Run. Jego celem jest pomoc dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, a inicjatywę w Katowicach wspierają Urząd Miasta Katowice oraz firma Capgemini Polska, która aktywnie włączyła się w organizację tego wydarzenia. W tym roku Business Run odbędzie się jednocześnie w aż trzech miastach. Oprócz Katowic będą to Kraków oraz Poznań.

149303 181480055357028 1373786164 n
Katowice Business Run pobiegnie w przepięknej, zielonej scenerii Doliny Trzech Stawów

Katowice Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, w którym mogą wziąć udział zarówno przedstawiciele firm i organizacji z regionu Górnego Śląska, jak i mieszkańcy miasta i okolic. Wszyscy uczestnicy będą mieli za zadanie pokonanie okrążenia o dystansie 3,8 km. Trasa biegu w Katowicach została wytyczona w malowniczej Dolinie Trzech Stawów i jest przygotowana na udział 100, 5-osobowych sztafet. Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń, a zapisy na listę startową rozpoczną się 6 sierpnia.
Katowice Business Run to niecodzienna inicjatywa sportowa integrująca środowisko biznesu dla ważnej sprawy: chcemy sfinansować zakup protez dla dwojga podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – tłumaczy Joanna Nowocień z Capgemini Polska. – Bieganie to aktualnie najpopularniejsza forma aktywności sportowej Polaków. Dlatego mamy nadzieję, że 15 września dołączą do nas wszyscy, którzy lubią biegać. Liczymy przede wszystkim na udział sztafet firmowych i organizacji branżowych. Skala tegorocznego wydarzenia będzie imponująca. Tego samego dnia, o godzinie 10:30 bieg wystartuje w Katowicach, Krakowie i Poznaniu.  Łącznie w tych miastach pobiegnie aż 4000 tysiące osób, pokonując dystans prawie 16 000 kilometrów  – dodaje.
Podczas ubiegłorocznej, pierwszej edycji biegu, która odbyła się w Krakowie, organizatorom udało się zebrać aż 56 tys. PLN. Uzyskane w ten sposób środki pozwoliły na sfinansowanie protezy nogi dla Justyny Topa, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli, która w ten sposób od niedawna znów może chodzić i odzyskała szansę na prowadzenie normalnego życia. Tegoroczny Poland Business Run ma na celu zebranie w Krakowie, Poznaniu i Katowicach – pieniędzy dla czterech osób będących pod opieką fundacji.
Cieszymy się, że inicjatywa Poland Business Run tak szybko zyskuje na popularności, a do wydarzenia dołączają teraz Katowice – tłumaczy Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. – Dzięki imprezie możemy przyspieszyć finansowanie protez dla naszych podopiecznych, które są niezwykle kosztowne i w innych okolicznościach ich zakup byłby możliwy dopiero po upływie wielu miesięcy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku na naszej ogólnopolskiej mapie biegów sztafetowych dla firm znajdą się kolejne miasta – dodaje.
Oprócz najważniejszego charytatywnego aspektu, Katowice Business Run ma na celu zintegrowanie środowiska biznesowego i promowanie idei odpowiedzialnego biznesu, angażującego się w sprawy społeczne. Więcej informacji o Katowice Business Run, można znaleźć na stronie wydarzenia: www.katowicebusinessrun.pl.
Organizatorami biegu Katowice Business Run są: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Capgemini Polska, Urząd Miasta Katowice.

Inicjatorzy Poland Business Run: Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o. 

Możliwość komentowania została wyłączona.