New Balance 1080v12
 
23 lutego 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Licznik przekroczył liczbę 5 tysięcy półmaratończyków!


5 i pół tysiąca osób zapowiedziało już start w 7. Półmaratonie Warszawskim

Do półmaratonu w Warszawie został jeszcze miesiąc, a do wzięcia udziału w imprezie zgłosiło się już 5 i pół tysiąca chętnych! Czy i w tym roku zostanie pobity rekord frekwencji? Fundacja „Maraton Warszawski” gorąco zachęca do uczestnictwa w biegu i przypomina, że tylko do końca lutego obowiązuje podstawowa opłata startowa w wysokości 80 PLN.

polmaraton540

 
Już po raz siódmy wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny Fundacja „Maraton Warszawski” organizuje bieg na dystansie 21 097,5 m. W ubiegłym roku trasę Półmaratonu Warszawskiego pokonało 4 725 biegaczy. Do biegu pozostał jeszcze miesiąc, a już 5 i pół  tysiąca miłośników biegania i sportowej rywalizacji zapisało się do uczestnictwa w imprezie! Organizatorzy liczą na kolejne rekordy życiowe uczestników oraz rekord frekwencji na mecie.

Pokrótce przedstawiamy trasę 7. Półmaratonu Warszawskiego: 25 marca o godzinie 10:00 biegacze rozpoczną  biegna Moście Poniatowskiego, skąd pobiegną dalej Alejami Jerozolimskimi, skręcą przy palmie na Rondzie de Gaulle’a i ruszą w kierunku Placu Zamkowego. Ominą Stare Miasto i przebiegną przez Cytadelę by wbiec na Wisłostradę. Później zmierzą się z ulicami Śródmieścia i Mokotowa, obiegną park Agrykola, Łazienki  oraz Belweder i znów wrócą nad Wisłę. Meta biegu będzie się znajdować na błoniach Stadionu Narodowego. Szczegółową mapkę trasy można znaleźć na stronie internetowej http://www.polmaratonwarszawski.pl/trasa-polmaratonu.

Przypominamy, że podstawowa opłata startowa w wysokości 80 PLN obowiązuje jedynie do końca lutego. Od  1 marca opłata za udział w biegu będzie wynosić 120 zł. Z kolei po 19 marca opłata wzrośnie do 160 PLN. Dla zawodników, wnoszących należność za udział w biegu po tym terminie, organizator przeznaczy pulę wyłącznie 200 numerów startowych. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w biegu i zapraszamy do rejestracji na stronie internetowej http://www.polmaratonwarszawski.pl/registration/create.